| PorcușorulDeGuineeaV a întrebat:

Salutare,am pus mai demult o intrebare legata de cum se impaca porcusorii de guineea femele,acum am o problema,purcica de guineea a mea, cea mica(Cookie-cea care am cumparat-o si nu se intelegea cu cea mare), are burtica foarte mare, si urmeaza sa faca pui.Intrebarea este:exista vreun mod in care sa aflu cand va fata? Funda + vot.Multumesc foarte mult

5 răspunsuri:
| PorcușorulDeGuineeaV explică:

A facut pui joi

| DenissaRoxana a răspuns:

Doar daca stii cand s-a imperecheat. Daca nu sti, asteapta pana dà semne.o sa isi schimbe comportamentul, nu o sa mai fie activa, o sa stea ascunsa etc...

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru DenissaRoxana):

Chiar sta ascunsa, e mult mai fricoasa...nu stiu cand s-a imperecheat, dar ieri avea burta mare, iar acum aproape de 2 ori mai mare o are

| AnonimGirl2345 a răspuns:

Bună :*! Am avut şi eu 2 porcuşori de guineea acum 3 - 4 ani aprox., am avut un băieţel şi o fetiţă puppy dog eyes.
Porcuşoara mea a fost într-o situaţie foarte ciudată în ultima vreme!
Deci avea burtica mare,semn că urma să facă pui.Şi era agitată, nu se prea mişca, îşi schimba comportamentul, se aduna într-un colţ şi se ascundea şi eu nu ştiam ce e cu ea sad!
Şi da, dă semne de frică! Mai ales când te apropii încet de ea, se retrage mai tare...
Mai ai un porcuşor acasă? Din întâmplare, mascul? Şi stau în aceeaşi cuşcă? Sau te-ai trezit doar şi ai văzut că porcuşoara ta are burtică? laughing) confused Hmmmm...thinking

Şi normal că are burta mai mare!

| PorcușorulDeGuineeaV explică (pentru AnonimGirl2345):

Pai,mai am o purcica mare, masculul meu a murit broken heart, insuficienta cardiaca si pneumonala, sida cele 2 stau in aceeasi cusca, si cand se ascunde cea mica fuge in casa dupa cea mare...Dar o are foarte mare parca a inghitit un butoi...Cam cand va face ca eu de maine pana sambata sunt plecat la Arsenal Park si vreau sa fiu sigur ca nu ii va face pana cand ma intorc