| love100000 a întrebat:

Salutare am si eu o intrebare pentru cei care cunosc macar cite ceva despre cum se fac bratari manual.Din ce sunt facute aceste margele?
http://3.bp.blogspot.com/......aa+(1).jpg

1 răspuns:
| IubescAnimalele a răspuns:

Este o tehnica foarte interesanta despre acest mod de margele. Sa stii ca se fac si globuri pe balonase din aceasta tehnica. Este o bucata lunga de sfoara care a fost mototolita la inceput si lipita, apoi firul ramas inmuiat in lipici, apoi infasurat pe ghemotocul deja format. Daca vrei sa faci, ai grija sa alegi un aracet ce devine transparent la uscare! Succes!