| WW2K18 a întrebat:

Salutare, cainele meu a plecat de acasa o zi,iar acum cand a venit nu mai mananca, si are la gura bale, adica cred ca-s bale, dar nici nu zace, doar sta nemiscata si bea doar apa,
**dau funda**

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ori a fost otrăvit ori s-a otrăvit singur! Urgent la medicul veterinar!
Chiar dacă otrăvit, se crede că este vorba de a muri, poate fi vorba și de ingerarea unor substanțe chimice care otrăvesc lent organismul! Dacă cunoașteți medic sau cabinet veterinar cu telefon de urgență sunați și mergeți urgent la cabinet! Dacă bea apă totuși, poate va supraviețui, dar este nevoie de intervenția urgență a unui medic! Iar, pe viitor, aveți grijă să nu mai iasă din curte, casă fără lesă și fără dumneavoastră!

| GabyT10 a răspuns:

Exista posibilitatea sa fi fost otravit(de regula asa se manifesta otravirea in primele ore). Trebuie dus urgent la medic!