| GRobert999 a întrebat:

Salutare! M-ar interesa de unde aș putea face rost de niște tuburi de cartușe trase? Am fost la armată și mi-au spus că în cel mai bun caz să vorbesc cu un vânător dar eu nu cunosc pe nimeni. Mi-ar trebui pentru un proiect cu rășină epoxy, deci cele mai ideale ar fi de calibru 7.62 sau 5.56.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Astea sunt calibre militare - nu găsești la vânători. Roagă pe careva care merge după marfă pe la ucraineni. În bazarul din Cernăuți găsești orice.

| MistarGoGu a răspuns:

Ai făcut armata? Dacă NU trebuie sa cunoști un aspect! Evidenta muniției este FOARTE STRICTA! Mai ales dacă vorbim de cele pentru AK-uri! La Politie, Jandarmerie este aceeași chestie! Dacă NU se returneaza tuburile după tragere exista suspiciunea ca cineva vinde sau folosește ILEGAL muniția primita!

| MistarGoGu a răspuns:

Poate de prin Republica Moldova eventual ca de acolo se mai " strecoară " arme și muniții spre România și alte părți ale lumii!