| HeLps a întrebat:

Salutare TPU as vrea sa imi cumpar un perus.
Dar multi mi-au spus ca fac mult zgomot mizerie Etc.
Este adevarat?
Multi din voi o sa spuneti ca e logic dar eu ma refeream daca face in exces ? Adica daca este chiar asa greu de intretinut?
Plzz Help

Răspuns Câştigător
| zuzualina a răspuns:

Pai daca faci curatenie odata pe zi e acceptabil, in cazul in care e unul singur

insa de obicei e mai bine pereche

so, eu am 2 si nu ma plang de mizerie

zgomot s-ar putea sa faca si daca e galagie in preajma lor

asa ma temeam si eu la inceput, insa eu cred ca o sa te descurci

fundita?

6 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Nu face daca ai grija de el.Eu de mult timp am si e dresat bine s-a dus de 2 ori afara si l-am recuperat destul de usor dar, ca sa fie asa trebuie sa ai doar unul nu 2 ca asa comnica intre ei si pe tine nu te baga in seama.
De mizerie n-are ce sa faca decat catva fulgi de mei si gainatz laughing. Pt mai multe datalii PM. sau lasa-mi Id-ul.

| ShaunWhite a răspuns:

Nu fac mizerie adica...fac dar nu in exces cum zici tu.Ii poti tine intr-o cusca pentru perusi.

| SMarius a răspuns:

Am perusi de vreo 5 ani si nu as mai putea fara ei... ocupa un loc asa,special in camera! mizerie nu fac, doar putin puf acolo, si cateva coji de la mancare...in rest, sunt cele mai de treaba animale de casa(pasari, na)

| HeLps explică:

Imi Pare Rau Andra sI Raspunsul Thau A fost Util Dar Alina A Postat Prima scuze

| radutu1299 a răspuns:

Am avut 2 perusi foarte dragalasi...Nu fac mizerie doar ca trebuie sa le cureti cusca din 2 in 2 saptamani(se vor agita din cauza mizeriei). Nu este greu de intretinut... Pune o punga in jurul custii si cand vezi mizeria mare curat-o si pune-o la loc

| Andrascumpa a răspuns:

Http://www.blog.petz.ro/perusi-totul-despre-ei/ Site-ul asta iti va spune absolut totul despre perus sper ca te-am ajutat fundita?