| AnDee23 a întrebat:

Salutari, am o catelusa acasa, ii cade foarte mult par, ce sa fac ca sa nu ii mai cada?
arata ceva de genul asta:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

4 răspunsuri:
| Ramo137 a răspuns:

Trebuie sa o perii de 2 ori pe zi cu : o perie din fire de porc (o gasesti in carrefour daca stii unde este)

| simiy a răspuns:

Trebuie sa ii gasesti un sampon care se potriveste cu parul cainelui tau nu neaparat sampon pentru rasa ta, eu am incercat vreo 4 sampoane pana l-am gasit pe cel potrivit. Daca ii cade foarte mult par atunci poate are ceva probleme si de la limbrici poate sa-i cada parul.

| angeldevil_7103 a răspuns:

E rasa shin-tzu aceasta rasa nu naparleste deci nu e normal ar fi bine sa mergi la veterinar poate avea probleme cu pielea sau scabie ar fi perfect daca ai merge la un consult de specialitate sr fi bine (daca are parul lung)sa-l tunzi pentru ca ii este cald sau mergi la un pets shop si sa ceri un sampon pentru aceasta rasa si cumpara o perie(daca nu ai) si periaza-l regulat

| AnDee23 explică:

Mersi,acum nu ii mai cade parul happy