| AlexanderHamilton a întrebat:

Salutari.
Nu am stiut unde sa pun aceasta intrebare, nu exista sectiunea de "mancare", dar sper totusi sa ma puteti ajuta!

Stiu ca alte tari au MRE-uri ( Meal ready to eat ) pentru armatele respective, care contin diferite alimente pentru soldatii de pe front.

Nu am gasit nicaieri un MRE Romanesc, stiti unde pot gasi asa ceva, daca se numeste diferit, sau daca macar exista la noi in tara? Multumesc.

1 răspuns:
| TrandafirTrandafiriu a răspuns:

Soldatii mor de foame in românia (glumeam, chestia aia poti sa o gasesti la cazarme unde soldatii isi fac studii, nu prea cred sa ti le deie cineva, incearca sa cumperi, fii atent cum vorbesti cu aia ca te baga la.armata big grin)