| Phoenixfu a întrebat:

Sâmbăta cainii mei s-au incaierat.
Deci am un husky care face 12 ani, se tine bine vad, e jucaus, energic, si un maidanez de vreo 6-7 ani.
Totul a inceput sambata deci pe langa cei 2 masculi mai am 3 cățele, una de vreo 9 luni una mai batrana si una de 2 ani.
Fiind ca cea de 2 ani e mica de statura cam cat o pisica, cea de 8 luni care e un caine jucaus, un caine mare alb tot alerga dupa ea sa o prinda sa se joace iar husky a daramat-o in joaca pe cea de 8 luni, maidanezul a venit sa sara pe el să-l incaiere, se tot dadea la botul lui să-l muste iar husky isi ferea privirea ca de obicei când sarea la el... In general este foooooooooooooaaartteee tolerant cu toti cainii si nu incaiera deloc dar in cele din urma a cedat si a ripostat, din cate am vzt cel alb parea sa il bata dar nu prea sunt sigur, bunica a spuus ca husky nu la tavalit bine pe maidanez deoarece eram prin preajma dar eu cred ca din moment ce a sarit la incaierat nu a mai tinut cont ca eram prin preajma, husky se tot ferea cand s-a dat jigodia aia de caine să-l muște, el a fost doar putin bulit la bot, nu ia curs sange, doar a fost puutin bulit.
In schimb jigodia aia ordinara de caine s-a muscat de limbă si cred ca la ranit husky putin la nas, dar totusi in 10 secunde de privit pana sa vina bunicu sa-i desparta parea ca cel alb să-l bata, am așteptat ca husky să-l doboare dar la luat pe husky de bot si l-am strigat...
As vrea sa stiu daca cel alb se va mai da la husky si daca husky il poate bate tinand cont ca are 12 ani aproape.
Maidanezu se da si la cățelușa aia alba cand alearga...
Nu stiu de ce e asa nenorocit si s-a dat la husky tinand cont ca a crescut langa el de cand l-am găsit in galeata de apă rolling on the floor atunci având vreo 3 luni.
Daca husky era mai tanar il tavalea bine? Este mult mai lunguieț și inalt ca ala alb.
Daca noi nu eram prin jur l-ar fi tavalit oare?
Funda!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 10 ani nu?

Cat fac 4+4?