| CataCatalin994 a întrebat:

Se gasesc in Romania pisici de rasa gratis pentru adoptie? Daca da, pe ce platforme sunt plasate anunturile? Am adoptat, in timp, 5 pisici care nu sunt de rasa, abandonate de stapanii lor pe strada, insa vreau si cel putin o pisica de rasa, insa din ce vad in online, pisicile de rase sunt folosite de proprietari ca o modalitate de a face bani.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De rasa nu prea cred ca s-ar desparti cineva pe gratis, asta este tot romanul vrea sa faca un ban, tine sau nu la animal banii nu le strica de aceea prefera sa ceara un pret. Cred ca la fel as face si eu si multi altii.
Nu ai sa vezi animale de rasa cu o anumita valoare sa fie oferite pe degeaba, la fel cum nimeni nu doneaza pe net o masina fie ea harb de 300 de euro, mai degraba ar trece o camila prin urechile unui ac...

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Anunturi despre pisici date pentru adoptie, poti gasi pe siteuri ca: publi24, olx...
De rasa, ma cam indoiesc deoarece nimeni nu da o astfel de pisica decat pentru bani