| LiLlYAnNe a întrebat:

Si daca se poate imi putedi spune rase de caine care nu napirlesc?

7 răspunsuri:
| FearNoEvil a răspuns:

Peruvian hairless dog laughing. Glumeam... singura rasa care stiu eu ca nu naparleste e caniche.

| stefygirl a răspuns:

Pei daca ai grija de ei nu vor naparli (mai sunt cateva exceptii )

| danut a răspuns:

Cei fara par. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Canish, acesti caini trebuie tunsi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca-i razi la chele nu mai napirlesc, altfel poti sa-i tavalesti prin vaselina si iar nu mai napirlescwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam toti cainii naparlesc. Banuiesc ca problema ta este parul lasat, nu fenomenul in sine. Foxterrier-ul si in general cainii cu par sarmos nu lasa par pe jos, "se ia" doar pe perie. Evita cainii cu blana scurta- desi la rima vedere par cei mai potriviti, parul lor e cel mai greu de curatat de pe covoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bichon