| amytzzu2000 a întrebat:

Spuneti-mi daca nu-i adevarat:
ibizan hound si pharaoh hound, nu seamana? cica la unu ca ibizan houndul e pharaoh hound!

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

Seamana mult, dar sunt cu totul alta rasa.Este normal sa ii confunde un necunoscator,mai ales ca rasa nu este cunoscuta in tara,de fapt multi oameni nu stiu sa faca diferenta dintre un bichon maltese si unul frise.happy
Daca te-ai hotarat sa iti achizitionezi un exemplar, este o alegere buna, dar rare sunt sansele sa gasesti in Ro, din pacate lume de pe aici, aprecieaza numai"pufosenile" de talie foarte mica, care nu necesita multe cheltuieli.