| MishuCuc a întrebat:

Spuneti-mi niste rase de caini pe care le-as putea tine la aparamen.(aparamentul e ca o casa, doar ca nare curte)

7 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Eu am cocker englez si pug. ii tin si in casa si le dau drumul si afara, daca vor. sunt multe rase pe care le poti tine in casa (unele chiar mari, gen bulmastif) pentru ca au comportament frumos la interior (adica se culca si stau cuminti). Cauta in revista Dog Magazin, la Zoomania, numarul in care apar cel 50 de rase recomandate pentru apartament.

http://www.facebook.com/......media/set/

| symy_1713 a răspuns:

Un yorkie, chihuahua, cocker spaniel sau pekinez.

| laviflower a răspuns:

Pai afli mai multe informatii pe site-ul asta.Da clik pe orice poza si o sa iti spuna cat de afectuos este cainele etc... Sper sa gasesti ceva pe placul tau. http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/poze/

| Kira22 a răspuns:

Sal, iti zic din propria experienta ca nu e usor sa gasesti un caine la apartament exista foarte putine rase pentru. apartament care s-ar putea sa nu se potriveasca cu tine,de ex daca tie iti place sa fugi si sa te distrezi si iti iei un bulldog el va lenevi toata ziua in pat sau pe canapea, dar rasele pentru apartament sunt: chiuaua(foarte sensibil al frig),pinscher pitic(putin mai rezistent la frig, arata ca chiuaua numai ca are alte culori), coker spaniel, bulldog,westi,yorkshire terrier, bichon frise, caniche,shih tzu, mops, shar pei.Cam atatea stiu cauta pe net comportamentul lor si vezi ce ti se potriveste.

| crysstyann a răspuns:

Pai poti sa iti cumperi catei rasa pekinez sunt niste catei mici si cuminti

| Evelin12 a răspuns:

Bichon

| sweetkitty222 a răspuns:

Bichon, chihuahua, yorkshire terrier, caniche, shih tzu, West Highland White Terrier, shar pei, pugul, cocker spaniol, Ogarul cenusiu italian, boxer, pomeranianul, Cam atat, sper ca te-am ajutatwinking