| NoName_5366 a întrebat:

Spuneti-mi niste retete simple de facut de craciun :d vreau ceva simplu si gustos laughing ...prajitura :d! laughing. Fundaa laughing!

Răspuns Câştigător
| Dana a răspuns:

Poti sa faci minciunele ornamentate(trebuie lapte, oua. faina, esenta de vanilie, bicarbonat de sodium si daca vrei mere rase dar nu e obligatoriu)dupa ce faci aluatul iai o lingura si pui la prajit nu trebuie sa fie foarte mari (in tigaie pot incapea aprx. 8)si dupa aceea la poti orna cu zahar pudra sau gem! SUCCES! Funda?

1 răspuns:
| ILied a răspuns:

Casa din turta dulce.