| cripistinna a întrebat:

Spuneti-mi va rog ceva despre ingrijirea pisicilor mici. Dau fundita :*. Cu ce le plaace sa se joace? Cum se obisnuiesc cu locuri noi? etc.

Răspuns Câştigător
| Raluca1724 a răspuns:

O idee bună ar fi să-i cumperi pisicuţei tale un set de jucării trainice, care nu sunt toxice, astfel ca ea să se poată distra în lipsa ta. Va dura câteva luni să se obişnuiască cu locul de trai. Cât timp e micuţă hrăneşte-o cu lapte, dar să nu fie din frigider! Când va mai creşte o vei hrăni cu mâncare specială pentru pisici. Şi încă ceva, să nu îi dai să consume mâncare şi lichide fierbinţi! Are nevoie de vaccin cât timp e mică şi se dezvoltă. Ar fi necesar şi de o lădiţă specială unde să-şi facă nevoile. De asemenea are nevoie de baie cu şampon de calitate pentru pisici.
Raluca

4 răspunsuri:
| predator64 a răspuns:

Arunca-le o minge de ping pong sau agata pe un bat un fir de ata cu varful despicat

| mikcy_8152 a răspuns:

Poti sa ii cumperi un soricel de jucarie. o minge zgomotoasa. ceva sa ii atraga atentia. daca ii plac luminitele, poti sa cumperi chiaar si un laser si sa te joci cu el pe jos. o sa ii atraga cu siguranta atentia si o sa fie curioasa sa vada ce este. o sa se obisnuiasca cu noua ei casa. incearca sa te joci cu pisicuta ta cat de mult poti. am avut si eu o pisicuta la bloc si asa am facut. ii placea foarte mult sa se joace cu laserul pe jos. dar sa ai grija sa nu cumva sa ii bagi laserul in ochisori. pup. succes cu pisicuta. AI GRIJA DE TINE

| george10 a răspuns:

Cu ghemuri, acum pisicutzele mele sunt mari si se suie toata ziua pe casa... cand ploua vin prin-tro crapatura in pod si acolo incepe jocul prind la soareci de...laughing

| raluky4 a răspuns:

1. Daca sunt foarte mici au nevoie de laptic. Daca sunt mai mari, le poti hrani cu mancare de pisoiasi(juniori).
2. Ia-le ca jucarii gen soricei legati cu ata, mingiute, mingiute cu clopotei inauntru, dar poti sa le faci si tu jucarii ( jucarii de bebe legate cu ata etc.).
3. Pune-le un cosulet special pentru. pisici (se gaseste la pet-shopuri), in care sa doarma.
4. Pune-le o litiera cu nisip unde sa isi faca nevoile.
5. Daca vrei sa le ei la plimbare, leaga lesa de ham, nu de zgarda, ca se pot spanzura cu zgarda.
Cu locurile noi, nu prea cred ca au probleme foarte mari. Se acomodeaza destul de usor!