| AnnyJonathann a întrebat:

Spuneti-mi va rog un limbaj prin care pot vorbi ca nimeni sa nu ma inteleaga, insa spuneti-mi si regulile va rog, repede plizzzzzzz! DAU FUNDA!

16 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Un limbaj ca sa nu te inteleaga nimeni? Pai atunci la ce mai e bun limbajul ala? Limbajul e facut pentru a comunica cu altii (nu cu peretii).

| Yasmine18 a răspuns (pentru sabin89):

Il stiu ce-i care il invata.rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In privat.

| IonutAxi a răspuns:

Pasareasca

| BellaKiოNana a răspuns:

Poti sa introduci in cuvintul care il scrii ''da'' de ex: - salut ce mai faci? - sdaaldaut cdae mdaai fdaacdai?big grin

| Bєshka a răspuns:

Inventeaza tu una.sunt sigura ca vrei sa copiezi la test sau stiu eu ce.

| Rawwrr a răspuns:

Limba pasareasca, vorbesc pe bune, dupa ce zici o silaba a unui cuvant, te uiti la ultima litera de la silaba si pui un P in fata ei. Poti sa mai modifici tu sa suna cat mai pasareste nu neaparat dupa silabe.
Exemple: ce faci? cePe faPaciPi?
Exemple:Bine, tu? biPi nePe, tuPu?
Succes!

| Amaterasu a răspuns (pentru Yasmine18):

Tu ii dai limbaj surdo-mut?

| Yasmine18 a răspuns (pentru Amaterasu):

?

| Amaterasu a răspuns (pentru Yasmine18):

Pai am vazut ca i-ai dat link de limbaj surdo-mut.Nimeni care nu e surdo-mut o sa invete limbajul asta.big grin

| Yasmine18 a răspuns (pentru Amaterasu):

Colegii mei stiu acest limbaj chiar daca nu sunt surdo-muti.Asa vorbesc cateodata ca sa nu intelegem noi.=)

| Amaterasu a răspuns (pentru Yasmine18):

rolling on the floor

| yosirestu a răspuns:

Sau vb prin semne e foarte simplu

| Gabi7zu a răspuns:

Simplubig grin Limba intoarsa. trebuie sa gandesti putin la ea dar dupa putin timp o sa devii experta

Amesteci silabele unui cuvant asa incat daca il spui repede sa derive cuvantul:
ex: lap-te>> te-lap;
ex: te-le-vi-zor>> vi-zor-te-le;
ex: du-te nai-ba>> te-du ba-nai

| David24 a răspuns:

Pasareasca