| Barbie331 a întrebat:

Stiti cumva care este piatra(pretioasa) norocoasa a fecioarei?(zodia fecioara)?

3 răspunsuri:
| denismaria92 a răspuns:

Agat de muschi, Agat galben, Amazonit, Ametist, Aventurin, Calcedonie, Carneol, Citrin, Coral, Crisocola, Crisolit, Crisopraz, Cristal de stanca, Cuart fumuriu, Cuart roz, Dioptaz, Granat, Hiacint, Jad, Jasp, Lapis Lazuli, Moldavit, Obsidian fulg de nea, Ochi de tigru, Onix, Peridot, Piatra sangelui, Rodocrozit, Safir galben, Sardonix, Sodalit, Sugilit, Topaz, Turmalina. Talisman norocos: Carneol, Sardonix.Recomandabil: PIETRE MARO, BEJ, VERZI

| Buh a răspuns:

Fecioara: piatra pretioasa: safir. Considerata piatra magica, ea aduce protectie si intelepciune. Ajuta persoanele stresate.

happysper sa-ti fie de folos

| 11theo11 a răspuns:

Sunt mai multe cu diferite utilizari:
-ametistul:elibereaza de povara grijilor zilnice
-carneolul:calmeaza tendintele alarmiste, durerile de stomac si nelinistile generate de cosmaruri
-pirita:intareste increderea in sine si vitalitatea.
Sper ca ti-am fost de foloshappy