| TeoCaramel a întrebat:

Stiti si voi cum as putea sa-i conving pe ai mei sa iau un caineee? Fundita la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Irina117 a răspuns:

Bună! În primul rând le explici părinţilor că tu îţi doreşti foarte mult un câine, că ţi-ai dori unul de rasa 'shih-tyu', că îţi plac foarte mult animalele, în special aceasta rasă, că tu vei avea mare grijă de el, îl veihrăni cu mare grija, etc.Important e să le dai multe argumente şi să le explici de ce îl vrei. Dacă nu vor, nu îi stresa, aşteaptă momentul potrivit pentru a le spune din nou ce ai dori. Sper să îi poţi convinge.Pa-pa!

9 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Arata-le ca esti responsabila:fa-ti mai des curat in camera, intreaba daca poti sa ajuti prin casa.Garantez za functioneaza. fundita?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Trebuie sa discuti cu ei serios, sa le spui ca iti vei asuma toate responsabilitatile legate de ingrijirea lui (dat mancare, plimbare, periatul zilnic pentru a nu lasa par prin casa ) dar ca nu vei neglija scoala, ca vei invata mai bine si vei ajuta la treburile gospadaresti.Asa m-au convins pe mine copiii mei si s-au tinut de cuvant. Intelegerea a fost ca in cazul in cazul in care iau note mici si nu respecta ce au promis, cainele pleaca din casa. Incearca si tu.

| adutzadragutza a răspuns:

Pai ...aratale ca meriti un caine, ca poti fi responsabila, si ca poti avea grija de el. Ajuta-i mereu, fiii mai silitoare, mai cuminte si totul va veni de la sine, isi vor da seama singuri ca meriti un anilam de casa daca realizaeaza ca poti fi responsabila.Cam asta ar fi. Stiu ca nu ai funda dar ma bucur ca te-am ajutat! Sarbatori fericite!

| angelwithgreeneyes a răspuns:

Nu stiu

si eu am o probleba asemanatoare.

mama zice ca eu nu sunt destul de responsabila

eu voi incerca pe timpul scolii sa nu mananc sa stau tot timpul in camera sa fiu ffffff plictisita palida sa nu prea vb
asa va zice ca eu nu am prieteni etc

te prefaci ca esti bolnava.
sau ceva de genul asta.

voi incerca nu stiu dar... o sa incerc

sau:

spui ca iti doresti mai mult ca orice din lume si ca ar fi cel mai bun prieten al tau si dupa te certi la misto cu prietenii tai si dupa... le spui si probabil...

funda?
te rog puppy dog eyes

| saryxstar_8444 a răspuns:

Convingei ca esti destul de responsabila pentru a avea grija de el. dar ATENTIE! daca nu vei avea rija de el parintii tai lar putea dal! daca nu dau, gandeste-te ca ai chinui un biet animalutz.deci trebuie sa ii cumperi toate cele necesare si sa-l mai duci afara. daca e pui mai scoate-l pe balcon. dupa niste vaccinuri il vei putea scoate afara. iai si hainute! deci, mai pe scurt, raspund din nou:
vorbeste cu parintii tai, spune-le si aratale ca esti responsabila, si sper sati mearga! m-as bucura sa primesc o fundita!
cio! te puup!

| saryxstar_8444 a răspuns:

Aratale parintilor tai cat de responsaila esti, discuta cu ei... dar cel mai important:ARATAI! NU DOAR VORBE GOALE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zii ca o sa ai grija de el si ai sa fii responsabila chiar daca lasao surpriza pe covorlaughing. Ii mai spui si uk o sal duci la plimbare ca este cel mai bun preten al omului.bagi u tu vrajeli ca doar cu parintii asa mergstraight face.

| Ionutz_1837 a răspuns:

Nu stiu si eu vreau unul dar mama zice ca ea nu are chef sa stranga dupa animalesad

| BlogDeProst a răspuns:

Daca stai la apartament, este mai bine sa iti iei o pisicuta.