| KinG_5058 a întrebat:

Un basset hound ar rezista singur 6 ore in apartament? Am citit ca este un caine caruia ii place sa doarma si are un nivel scazut de energie, dar as vrea sa aud si parerea unor detinatori de caini din aceasta rasa.Cam cat ar costa un pui din aceasta rasa?

Răspuns Câştigător
| irinuca a răspuns:

Salut,
Da, ar rezista. De fapt, e una dintre rasele de caini indicate persoanelor ocupate. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa-l pui sa faca miscare, ci doar ca nu e atat de activ precum un Labrador.
Ingrijirea unui Basset poate fi scumpa daca are probleme de sanatate. Fiind mic si cu urechile lungi, are nevoie de ingrijire speciala in zona ochilor si a urechilor. In rest, costurile cu hrana costa la fel de mult ca in cazul cainilor de talie medie.
Musai sa ai grija sa nu se ingrase prea tare.
Uite o lista a cainilor potriviti pentru oamenii care nu sunt atat de mult timp acasa: http://www.animalutul.ro/......pati/1193/
Bafta!

3 răspunsuri:
| ireene a răspuns:

Poti sa il lasi singur chiar mai mult.este un caine bun si costa cam 150 lei sau mai mult.Am si eu unul.

| KinG_5058 explică:

Puteti sa-mi spuneti ce lungime are(de la labele din fata pana la cele din spate)?

| LaughOutLoud a răspuns:

Este rasa perfecta cerintelor tale. si costa cam scump dar na. daca vrei cainele perfect trebuie sa faci si sacrificii