| RappMusicc a întrebat:

Un boxer e la fel de periculos ca Pitbullul si Rottwilerul?

Răspuns Câştigător
| JockerStoica a răspuns:

Boxerul este un caine de paza excelent si afectuos iubitor si credincios stapanului sau, sa stii ca boxerul nu are nici o legatura cu pitbullul si rottweilerul care intr-adevar sunt niste caini extrem de periculosi si severi in care nu prea poti avea incredere decat daca au un dresaj eficient, deci boxerul nici decum nu este un caine periculos dar vreau sa-ti mai zic ca daca boxerul se atasaza mult de stapan daca va simti ca stapanul este in pericol va sari cu orice pret sa-si riste viata pentru a-si apara stapanul cu orice pret. Deci boxerul este un caine incredibil de credincios si de incredere este un caine incredibil de inteligent si iubitor si foarte intelegator si protector. Salut!

| RappMusicc explică (pentru JockerStoica):

Eu am o corcitura de Boxer cu Lup! Dar e cam batran big grin si nu prea e ca un Boxer! Multumesc!

15 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu. Macar boxerul nu musca si nu poarta virusul rabiei. Asta, daca te referi la boxèr si nu la bòxer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de boxer. Dar da, oamenii in general sunt mai periculosi decat cainii. Mai ales daca au practicat si box.

| FUCKy0u a răspuns:

Ba este destul de periculos.Dar daca este bine dresat nu reprezinta un pericol.

| Bristena a răspuns:

Buna!
In general, nu, dar depinde acum si cat de imblanzit e.
Sper ca te-am ajutat!

Răspuns utilizator avertizat
| bDaniel a răspuns:

Nu este la fel de periculos ca Ptbullul sau Rottwilerul este putin mai bland laughing

| thelordoftime a răspuns:

Nu chiar! Are muscatura mai puternica decat a Pitbullului dar da drumul la prada foarte repede pe cand Pitbullul ramane agatat de ea si dupa ce moare! In schimb Rottweilerul este mult mai periculos fiind mult mai mare decat Boxerul sau Pitbullul! Dar totusi iti recomand Boxerul ca un caine usor de dresat si imblanzit! Din pacate turbeaza la 7 ani ca Rottweilerul din cauza creierului care nu mai are loc in craniu! Sper sa-ti gasesti cainele potrivit!

| tricky22 a răspuns:

Eu cred ca nu

| vanesaandra a răspuns:

Da este

| LoLWhaT a răspuns:

Este intr-adevar la fel de periculos dar mai usor de "imblanzit"

| pacpac123123 a răspuns:

Nu,un boxer nu este atat de periculos, pitbullul este mai periculos si decat un boxer si decat un rottwiler!

| jockercata a răspuns:

Respect jockerstoica intr-adevar cunascator de caini!

| jockercata a răspuns:

Si in primul thelordoftime Rottweilerul si boxerul nu turbeaza, insa dobermanul si pitbullul da turbeaza si trebuie omorat pentru ca nu-si mai cunoaste stapanul din cauza ca, creierul lui la maturitate nu mai incape in cutia craniana.