| WalterWhite a întrebat:

Un pui de pisica si-a rupt piciorusul din spate dar parca nu e rupt ci e desprinsde sus. Sus s-a invinetit. Cum o pot ajuta, isi va repara piciorul?

Răspuns Câştigător
| KingJulien a răspuns:

Duo la veterinar,sau cu o bucata de bat(ceva finut, si bun) leagal. trebuie sa ai mult grija de o pasare, dar nu va muri de bolnav ce e ci de stres daca o tii in captivitate mai ales pui (fara mama lui) si mie mi s-a intamplat asa si nu l-am dus la veterinar ci am incercat sa am grija eu de el si a murit sad

7 răspunsuri:
| AnonimGirl a răspuns:

La pisoi nu prea se poate pune ghips. Adica se poate numai ca el e nazdravan si alearga si nu suporta deloc ghips la picior. La un pisoi cu piciorul rupt nu mai ai ce sa-i faci. Trebuie eutanasiat, din pacate. sad

| Adrick a răspuns:

Singura nu.trebuie urgent un veterinarwinking

| Fikki a răspuns:

Doamne cum sa eutanasiezi un pisoi fiindca are picioru rupt? nici ghipsul nu e bun trebuie pus o bata si infasurata cu piciorul si trebuie tinut undeva inchis intr-o cusca mai larga dar sa fie ferit de alte animale si cu siguranta isi va reveni! bafta!

| YangMin a răspuns:

O ajuti daca o duci la medicul veterinar,o ingrijezsti, o ibesti, ii dai atentie si desigur o hranestiwinking

| iuli a răspuns:

Daca ai duce puiul la veterinar l-ai ajuta enorm. Probabil ca i-ar pune piciorul in ghips si peste cateva luni va fi sanatos tun.

| Ad3lle a răspuns:

Du-l la veterinar el va sti ce sa faca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-o la veterinar, o vor ajuta.