| ღNameღ a întrebat:

Va implor, nu stiu ce sa fac. Uitati-va aici:http://www.facebook.com/home.php?sk=group_22088106126038 6
La toate inregistrarile. Tip ca nebuna in casa "NU"! cand ma uit la ele, de se sperie toti.Nu stiu unde sa ii injur, vreau un site cu:"Sa torturam animalele" pentru ca daca exista, acolo sunt tiranii si acolo ma duc sa ii injur. Vreau sa ii salvez, va promit ca veti auzi de mine la stiri candva pentru salvarea lor.
Ahhh, las ca vad ei, fiecare, daca ii prind, chiar daca am 12 ani, daca ii prind pe astia sau pe alti ii sugrum de un pom si ii arunc in rau!
Cuum pot, ce le-au facut animalele, am vazut acolo intr-o inregistrare oamenii care radeau ca sugrumau catei si ii aruncau in apa.
De CE?
Oameni rai!(nu voi, aia)
Va rog ajutati-ma sa fac ceva, afise sau, evenimente. Vreau sa fac ceva.Nu mai suport, nu o sa se mai intample asta in romania, o sa fac eu, ceva ce nimeni nu are curaj.
Veti vedea!
Alte idei, sfaturi, pareri!?

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Silviu, nu-mi vine sa cred ce aud de la un om ca tinesad Aname are mare dreptate am vazut acel videoclip si mi s-a facut o teama si o tristete pentru saracele animale! Tu ce ai cu ei Silviu acei cateii te musca pe strada[care nu te musca de loc] crezi tu ac te musca pentru ca tu vrei sa arunci cu ceva in ei sa pkece iar catelul se apara prin muscat ca voi [unii oameni] oamenii rai sa-l lasati in pace.Catelul e cel mai bun prieten al omului el nu te raneste fara motiv eu am 3 cateii si-mi voi mai lua unul happy. Toate animalele sunt simpatice mai ales cainii cei mai bunii prieteni.Romania nu trebuie sa ajunga o tara asa de rea mai ales cu aceste animale minunate
.Si Aname eu iti sugerez sa ei o hartie[foaie] si sa dai afisuri cu ingrijirea animalelor acolo sa iti scrii numele de telefond[dar sa dai mai multe afisuri] si cei care te vor suna le spui sa va intalniti undeva si acolo sa fiti cu plancarde care sa scrie "Salvati cateii"sau ceva de genul si acolo sa se stranga mai multi oamenii si sa aparetii la stiri ca si cei din alte judete sa faca asta ce faci tu si sa impiedice soarta asta rea acestor animale. Eu una iti urez succes si sper sa reusesti la numai 12 ani sa pastrezi macar ceva bun in Romaniahappyhappyhappy

6 răspunsuri:
| silviu5621 a răspuns:

Aha, vrei sa salvezi saracutii catelusi care te musca pe strada asa din senin...
Daca vrei sa faci ceva, adopa cainii aia nenorociti! sau eutanasia sa scrie pe ei. Oricat de prost si de idiot ar fi un om, tot viata lui e mai importanta decat a unui caine.

Si afla ca sunt destule ONG-uri cu protectia animalelor si alte bazaconii, si nimic nu face nimeni! Vrei sa ajuti? Strange cainii de pe strazi, si atunci chiar vom auzi de tine la stiri.

| ღNameღ explică:

@silviu5621- nu cainii sunt de vina,ci oamenii,cainii aia nenorociti sunt asa pentru ca sunt maltratati.Ia du-te du pe strada in pielea goala sa vedem daca cineva isi bate joc de tine, apoi pe omul care-si bate joc, ia-l in brate si pupal.
Tu nu stii cum e asa ca.srry.verifica

| NoName1234 a răspuns:

Doamne! Ce prost esti silviu5621 nu ai dreptate idiotule! Si nu te musca din senin te musca ca probabil dupa cum vorbesti esti un rrom imputit care ei simt ca vrei sa ii faci rau! Taci ca nu sti nimica despre caini habar nai ce inima curata au ei. De ce mah idiotule caini te iubesc daca si tu ii iubesti indiferent de cum ai fi tu pe cand oameni nu fac asta! Si nu nu e nicio viata a unui om mai importanta decat a uniu caine. Suntem egali! Inafara de tine care esti mai jos decat ei tu si cu adunatura de oamnei idioti care urasc animalele!
Aname as vrea asa tare sa te ajut si eu am 12 ani si iubesc enorm animalele si si eu vreau sa le salvez si nu stiu cum crying
Sper sa reusesti cumva asa cum sper si eu sa reusesc sa ii ajut si voi face sa se intample. Ii voi ajuta nu ma dau batuta pana cand nu o sai ajut...

| silviu5621 a răspuns:

Da, musca din senin. Merg seara spre facultate si sar cainii din senin la mine. E vina mea? ce le-am facut? Nimic.
Si daca tot va place sa aruncati cu ****** in mine, macar vorbiti corect gramatical!

@aname. Nu zic ca oamenii nu sunt vinovati, dar ce e mai important? viata unui caine sau a unui om? Sa stii ca nu renunt eu la viata mea pentru niste caini! Si multumesc ca ai putut vorbi totusi civilizat

@Bya. Trecand peste faptul ca textul tau e plin de greseli gramaticale, te provoc sa mergi seara prin Iasi... Sa imi spui apoi cat de dragalasi sunt cateii aia pe care ii iubesti...
Cat despre ideea ta cu "cu plancarde care sa scrie "Salvati cateii"sau ceva de genul si acolo sa se stranga mai multi oamenii si sa aparetii la stiri " asa si? Ce rezolvi daca te plangi? pune mana si fa ceva! curata strazile de caini si apoi mai vorbim.

@NoName. Fetita, am aproape dublul varstei tale asa ca nu iti permit sa vorbesti asa!
Afla insa ca si mie imi plac animalele, foarte mult. Acasa la tara am si catel, si pisici...Dar, cainii strazii nu sunt asa. Ei isi apara teritoriul, teritoriul respectiv fiind trotuarul, blocul, sau mai stiu eu ce. Si cand intri in zona respectiva ei te ataca. Din senin...

Va provoc pe toate 3 sa va uitati in ochii unor persoane sfasiate de caini, si sa afirmati ca dragutele patrupede au o inima buna.
Bonus: poze cu oameni sfasiati

http://www.visurat.ro/2011/03/18/n-ai-cu-cine-niste-romani/

| NoName1234 a răspuns:

Silviu5621 ceai mah? Ai innebunit? Cum adica nu imi permiti sa vorbesc asa laughing Doamne cemi pasa mie ca ai tu dublu varstei mele? Vorbesc cand am eu chef cum am eu chef! Ia vezi cum vrobesti tu cu mine cica nu imi permiti sa vorbesc asa laughing Esti retardat frate, si nu nu musca din senin si viata unui om si al unui caine valoreaza la fel pentru ca noi suntem fiinte si ei sunt fiinte

| NoName1234 a răspuns:

`Bine n-am vrut sa vb asa da m-am enervat pe idioti de oameni care tortureaza animale.