| SweetAngel_2929 a întrebat:

Va plac mai mult cateii sau pisicile? As vrea sa-mi iau un animaluts si nu ma pot hotari. Cine imi da si argumente primeste fundita happy

Răspuns Câştigător
| VictorSilviu a răspuns:

Pisicile sunt mai elegante, dar orgolioase si nu te recunosc ca stapan, de aceea as prefera cainii care sunt perfect devotai si foarte inteligenri, ii poti dresa si invata diverse lucruri, ei pot intelege ce e bine si ce e rau cu ajutorul unui dresor bun, pe cand pisicile nu recunosc nicio autoritate.

17 răspunsuri:
| Barbie331 a răspuns:

Cetei, bineinteles: uite niste siteuri, si siteuri cu vanzare, si sunt unii si pe gratis:
http://www.maxi-pet.ro/Caini/Caini-Junior/menu-id-65
Scuze dar doar asta imi vine acum in minte, dar stiam mi si mi de milioane, fiindca mama a zis ca se mai gandeste pana in octombrie(2010) daca imi i-a in yorkshire terrier toy, care e asta:http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:0

Asa ca, eu m-am gandit la tot ce trebuie, astept doar decizia lui mami. A stai ca am iutat sa ti-l dau pe acela cu catei grati, eu am ales terrier-ul dar poti sa scrii tu acolo ce rasa vrei, da? Uite-l:
Http://www.aaz.ro/......ire-Terrie

Iti place da, sper sa iti fiu de mare ajutor!

| rosto a răspuns:

Mie imi plac pisicile pentru ca sunt mai mici si nu au nevoie de spatiu prea mare, pot sa traiasca si intr-o garsoniera. Cainii au nevoie de un spatiu mai mare, sau chiar de curte. Pisicile nu trebuie scoase afara asa cum trebuie scosi cainii de cel putin doua ori pe zi, fie ploaie, fie vant, fie noroi(plus ca daca e noroi trebuie sa il si cureti inainte de a-l baga in casa).

| Andre a răspuns:

Hei...Iti dau eu un raspuns am avut pisica iar acum catel nuuuuuu iti lua pisica iti zgarie peretii rupe perdelele e urada si se zice ca e ceva degat de dracu asa ca eu te sfatuiesc sa iti iei un catelul puppy sunt asa draguti si nu sunt alintati ca pisicile plus ca la cateii nu le cade chiar asa parul ca la picici plus ca, Cateii sunt asa de dragutiiiiiiiiii ascultama ia-ti un catel de preferat bichon maltese e mic pufos frumos si destept mai alessss ascultatorrr :X:X:X:X:X:X te pup sper ca ai intels la ce am vrut sa ma refer asa ca lasa-mi un mesaj privat si spune-mi ce iti iei pooooooopik

| aaaa12345 a răspuns:

Pisicele cand merg la nisip ti-l a jos pe tot di cutie(am vazut)dar ele iti da cu ghearele mobila canapeaua si asta am vazut
Cateii trebuie sa-i scoti afara.
Mai buni sunt cateii dar de rasa mica
Funda?

| R9kitty a răspuns:

Ambele animale sunt dragute, dar eu prefer cateii pentru. ca ii poti scoate la plimbare, ii poti invata multe smecherii, sunt fff draguti, gasesti multe rase, sunt inteligenti, nu sunt pretentiosi la mancare si sunt ascultatori. Dar iti mai recomand si papagalii... am avut 3 in total si sunt ata de dragutilove struck ii poti invata sa stea pe deget, sa vorbesti cu ei, dar daca iti plac cainii si pisicile eu as alege Cainelebig grin

| Chrristina a răspuns:

Eu as alege un catel
Sunt asa draaglasi si jucausi love struck cand sunt mici. iar cand cresc te pot apara big grin
Pe cand pisicile.
Se ele sunt frumoase dar lasa par si nah.
Mai bine un cutu love struck

| RoooneyThePuf a răspuns:

Cateii, am unul pe care l-am gasit in sat la bunici slab si vai de capul lui, l-am ``adpotat``acum este marisor, foarte istet, prietenos, si stie niste smecherii mistowinkingbig grin
Daca ai timp sa-l scoti la plimbare atunci poti sa-ti iei caine, iar daca nu ai timp si poate nici chef sa-l scoti de vreo 2-3 ori pe zi, poti alege pisicabig grinhappy

| Biutzu a răspuns:

Ambele. pisicile sunt dragute iti iau energiile rele si te fac sa uiti de probleme dar sunt cam geloase sau rasbunatoare unele, dar mai toate sunt ok.
cateii sunt foarte draguti te apara sunt mai destepti, sunt iubitori, te scapa si ei de energi dar nu ca o pisica, te foc ca ori ce animal sa te simti mai bine, fac trucuri, dupa cum sti gasesc lucruri. si multe lucruri.
totusi tu alegi. sper sa iti fi fost de ajutor.

| controlled a răspuns:

Cateii is devotati si jucausi mai tot timpul
pisicile la fel jucause dar numai cand au chef si cand torc atunci parca te linistesc big grin

| pwp a răspuns:

Pai cainii, sunt loiali si prietenosi, fata de pisici acre sunt lingusitoare!

| aniiledha a răspuns:

Catelusi:X pentru ca sunt extra adorabili:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac foarte mult animalele(toate), dar de cand ma stiu am o mare slabiciune pentru pisici. Daca locuiesti la apartament, te sfatuiesc sa-ti iei o pisica; sunt mai curate, se invata repede cu locul unde trebuie sa-si faca nevoile si nu va fi nevoie sa o scoti la plimbare(mai ales daca e pisica, motanii mai vor sa iasa uneori, chiar zilnic). Daca locuiesti la casa si-ti poti tine animalutul afara, iti poti lua un caine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un Caine cand e mic poti sa il inveti trucuri sa u sa il duci la dresor si te poti juca cu el toata ziua si cand se fac mari te apara pisicile poti sa strigi la ele ca nu fac ce le zici insa sunt bune ca prind soareci dar dintre ele mai bun e un caine pe deasupra mai sunt si adorabili si toate astea ti le spun ca si eu i-am avut pe amandoi dar fiecare persoana crede ce crede

| Marcela a răspuns:

Pai... mie imi plac pissicutele de mici ca sun frumoase :X:X si blanoase...si ff dragutze.cum torc.sau cand iti cer de mancareee :X:X si te face itina ca un butere :X

si catetii tot de mici fin frumosi ...sa sun jukaushi si ii bine pentru ca ii poti scoate afr...
in timp ce pe pisicutze nu le prea poti scate ca moh sint mai sensibile si mai fricoase :tongue

acum tu alegi
tongue

| Irina_4710 a răspuns:

Pai...eu as alege 100% catel pentru ca sunt muuuuult mai draguti decat pisicile si sunt muuuuult mai sinceri. pisicile te iubesc din interes

| secreta a răspuns:

Catei