| amy3semj1405 a întrebat:

Va rog din tot sufletul sa ma ajutati! Am un ciobanesc de berna in varsta de 3 luni si de ieri azi ( pentru ca ieri nu am vazut) ii cade parul la baza urchiilor spre sprancene. Nu se scarpina nu il doare, nu prezinta bubite rosii, ci doar una de culoarea pielii care pare fii ca un cos. El se joaca cu o catelisa mai daneza care pare a fii normala fara afectiuni si se musca din acea zona ma gandesc ca o fii de la ea. Am tras de par si cade mult si usor dardoar in acea zona. Nu are nimic schimbat in comportament. In alimentatie am introdus nou de 4-5 zile uger de vaca. Va rog frumos mine dimineata ma duc la medic cu el dar va roog raspundeti-mi acum urgent. Ce are?

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

Stai linistit nu se intampla nimic. Mergi maine dimineata la doctor, o sa-ti dea tratament si trece. Este doar o bacterie. Foarte posibil de la mancare. In zona respectiva ii va cadea parul, insa, va creste din nou.

2 răspunsuri:

Pai s-ar putea sa aiba raie... dar daca mergi cu el la veterinar o sa-ti dea niste picaturi pentru asa ceva, si mai incolo nu il mai lasa sa se joace cu toate potaile de pe drum caci nici eu nu-l las pe al meu cate de inregula par pentru ca pot avea boli ascunse...bine nu e sigur daca are raie pentru ca nici eu nu is specialista dar am auzit ca daca le cade parul s-ar putea sa aiba raie, oricum ii bine ca mergi la veterinar cu el pentru ca el iti va spune exact ce are

ureaza-i multa sanatate
laughing
bafta

| amy3semj1405 explică:

Multumesc de raspuns. Azi am fost la medic si are otita. Si apropo si mie imi place the vampires diarieswinkingbig grin