| nustiu09 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati.
Am un hamster pitic de un an si ceva care are piciorul intors si faza e ca doar azi l-am vazut, rana parea sa fie inchisa.Am fost cu el la veterinar sa vad ce sa fac si mi-a zis ca l-ar putea amputa dar ar fi prea mari riscurile.Veterinarul a zis ca nu il mai doare dar am pus aceeasi intrebare pe alte site uri si mi s-a spus ca decizia cea buna ar fi sa-i amputeze piciorul deoarece ar fi foarte neglijent sa il las asa, va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Se sprijina in picior.
Ce va face fara?

| liviaArianna a răspuns:

Cu toate acestea, dacă ai dubii, poți solicita o a doua opinie de la un alt veterinar specializat în animale mici pentru a te asigura că iei cea mai bună decizie pentru el.