| CristiViezureAsmatic a întrebat:

Va rog sa imi dati o reteta facuta manual pentru hrana perusilor(gen morcov ras cu mar)! Ii iubesc foarte mult pe ai mei au o cusca ca la carte si mancare de toate felurile dar vreau sa nu duca lipsa de nimic... Funda ..Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ketanal a răspuns:

Eu fac asa:
1/2 ou fiert tare
morcov
mar.
Bineinteles ca morcovul si marul le dai oe razatoare, oul in schimb il sfarami cu furculita si pui si din coaja oului maruntita. Adaugi si din semintele pe care le mananca el de obicei, asa il pacalesti sa guste, si treaba-i facuta!