| emi_8585 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! pisica mea are 3 pui, si ea ii alapteaza mereu, acum pisica a slabit foarte mult, nu mai mananca, abia mai poate sa mearga si cred ca e si racita...nu am cum sa o duc la un veterinar stau la sat si chiar nu am cum, nu vrea sa se desparta de pisoi, ii alapteaza mereu deoarece ei plang! ce sa ii fac mananca foarte putin, credeti ca scapa?straight face

7 răspunsuri:
| alexxandra a răspuns:

Eu iti recomand sa o duci la veterinar cu tot cu puii ca asa nu o desparti de pui decat cateva minute.Si daca tot esti pe la veterinar roaga-l sa iti consulte si puii daca doreste sa fii sigura ca micutzi sunt sanatosi.Stii ca daca pisica nu mananca ea nu poate produce lapte si asa nu poate hranii puii treb sa fii atenta sa nu devina subnutrita ca din cauza asta poate sa moara(doamne fereste ca nu ii doresc asta)sper ca am fost de ajutor

| alexxandra a răspuns:

Eu iti recomand sa o duci la veterinar cu tot cu puii ca asa nu o desparti de pui decat cateva minute.Si daca tot esti pe la veterinar roaga-l sa iti consulte si puii daca doreste sa fii sigura ca micutzi sunt sanatosi.Stii ca daca pisica nu mananca ea nu poate produce lapte si asa nu poate hranii puii trebuie sa fii atenta sa nu devina subnutrita ca din cauza asta poate sa moara(doamne fereste ca nu ii doresc asta)sper ca am fost de ajutor

| Razvan_5448 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o duci la un veterinar, poate exista totul vreunul prin zona mai ales ca banuiesc ca a nascut fara sa fie un doctor care sa o consulte dupa, cine stie, poate s-a intamplat ceva dupa ce a nascut.

Cand pisica mea nu manca deloc (a cazut de la etajul 6 pe beton, a stat o gramada de vreme in perfuzii si hranita cu forta), cumparasem de la veterinar un fel de pasta speciala, cu vitamine, poti incerca sa gasesti asa ceva, dar trebuie sa fie speciala pentru pisici cred. Oricum, cum a mea nu vroia sa manance, ma invatase doctorul o smecherie, iei un pic si o murdaresti pe bot cu ea, pisica, din instinct va dori imediat sa se curete lingandu-se pe bot si va manca. Repeta pana crezi tu ca se satura, dar serios, oricum ar trebui sa o duci la un veterinar.
PS: S-ar putea sa fuga de tine dupa ca o tot murdaresti...stai linistita, ii trece in timp. big grin

| CinevaOricineAntiJustinBieber a răspuns:

Pai incearca s-o hranesti fortat altfel poate muri fara mancare sau macar dai apa ceva. Daca ea nu se hraneste nu poate produce lapte sa le dea puisorilor!

| XtinaAguilera a răspuns:

Poate ca da dar tine-i putin mai departe de mama lor cam 5 minute.dai si tu ceva ce-i place fie ca e sanatos fie nu.dar incearca putin sa-ti faci timp du-te la cel mai apropiat centru si vezi ce e. sper sa-ti foloseasca

| XtinaAguilera a răspuns:

Da-i ceva cei place.

| Claudia_2695 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa o duci urgent la veterinar pentru ca daca nici ea nu mananca slabeste, dar si din cauza ca are si pui si trebuie sa ii alapteze.
Iar sfatul meu este sa o duci la veterinar cu tot cu pui in acest fel o va putea consulta
happy