| tomastetta a întrebat:

Va rog ziceti-mi ce pasi importanti si ce sfaturi(cat mai multe)trebuie sa urmez pentru a tine o pisica in casa(casa e mare 3 etaje) please! dau funda.

5 răspunsuri:
| Joker11 a răspuns:

Pai ca sa nu sara de la etaj tine-o inchisa in ceva.

| BizSinir a răspuns:

O pisica este o mare responsabilitate pentru ca este o viata si nu te poti juca cu ea :trebuie sa o perii zilnic pentru a nu lasa par peste tot, sa ii cumperi jucarii sau daca nu sa ii dai o minge s-au un ghem cu ata pentru a nu face perdelele franjuri, trebuie sa aiba mereu mancare in bolul ei pentru a nu se suie pe masa sau prin alte locuri undenu are voie si trebuie sa aiba o cutiuta cu nisip unde sa-si faca nevoile daca nu vrei sa ai mici surprize succes!

| cosmin63 a răspuns:

1 sa aiba un bol cu mancare si cu apa.
2 sa aiba o mcutie cu nisip.
3 sa o lasi sa se plimbe pe unde vrea.
4 cand nu vrea sa plece dintr-un loc tu sa o lasi acolo, sa nu o iei cu forta.

| anya13 a răspuns:

Eu am 3 pisici, pe care le tin in casa, deci cred ca te pot ajutalaughing.
Pentru inceput, cred ca cea mai mare problema este" unde o sa isi faca nevoile" laughing. trebuie sa o inveti sa-si faca treburile in cutia cu nisip. Cand va fi mica, de fiecare daca dupa ce mananca sau asa, pune-o sa miroasa nisipul, aseaz-o in cutie si o sa vezi ca in final o sa se invete singura. ( Eu am pus cutia in baie, iar acum ele merg acolo sa isi faca nevoile). Daca ai curte, le poti lasa vara prin curte, deoarece din cauza caldurii excesive s'ar putea sa miroasa.
Castronul de mancare il poti pune in hol, bucatarie, etc (depinde unde va avea pisica cel mai mult voie).
Si in rest...sa ii acorzi importanta. Joaca-te cu ea, nu stiu...arata'i ca o iubesti. laughing

Cam atat. Distractie placuta!happy

| lorenutza3771 a răspuns:

Pai daca vrei sa o tii in casa. mai bine ii cumperi niste nisip din ala special sa nu ai surprize prin casa happy. Trebuie sa l schimbi odata la 2 zile. Si da-i un ghem de lana sa se joace, joaca-te si tu cu ea. Si arata-i ca o iubesti. Succes.