| AConverseA a întrebat:

Va salut! Am sa trec direct la subiect. In cartierul meu am foarte multi caini agresivi...acestia umbland in haita, ataca tot ceea prind in cale. Am fost martorul multor atacuri din care multi copii si chiar adulti au fost muscati. Am auzit de niste aparate cu ultrasunete pentru caini. Ceea ce voiam eu sa stiu este daca sunt eficiente si daca ele chiar isi merita banii... Daca aveti un asemenea aparat si este bun va rog sa imi lasa-ti si mie site-ul de unde l-ati cumparat! Apreciez mult, ofer FUNDA! Asta e Romania, nimeni nu face nimic in privinta cainilor. Am ajuns sa ocolim anumite locuri din cauza cainilor. S-au salbaticit precum lupii

4 răspunsuri:
| PiTbuLuL a răspuns:

Incearca pe tocmai.ro parca am vazut ceva aparat de ala. Oricum stiu ce zici si la mine umbla multi caini de astia dar norocu meu am pitbuli si rottweileru cand vad unu le scot botnita si tot il rup deci i-ati un pitbull sau un rottweiler sa vezi cum mor caini de pe strada de nai vazutlaughing.

| IAliveInHell a răspuns:

Pai am avut si eu unul dar depinde pe cainele meu il inebunea sarea sa rupa lantu sa ma muste.Ti-as spune sa nu incerci.

| Mikiass a răspuns:

Deci iti dau eu reteta..decat sa iei nu stiu ce aparat cu ultramegasunete care e si destul de scump (presupun) mai bine te duci iei o bata (e maxim 10 lei) si cand se apropie vreo potaie de tine da-i in cap sa vezi ca nu te mai ataca a-2-a oara..cand o sa te vada apoi o sa fuga ca dracul de tamaie. iti urez succes... funda?

| AConverseA explică (pentru Mikiass):

Aceasta reteta am folosit-o si eu mult timp, insa eu nu puteam sa ma car cu bata mereu la mine. Piciorul imi era destul de folositor. Aceasta metoda nu mai este valabila atunci cand apar 10-15 caini (cum e in cazul meu), de aceea am nevoie de acest "aparat"...