| Hunter231011 a întrebat:

Va salut! As dori sa construiesc un țarc pentru un câine de Vanatoare, de dimensiunea 4x2
Dacă se poate sa îmi Spuneti care ar fi pașii + costurile, începând cu turnarea plăcii de beton și pana la acoperiș.
Ar fi mai rentabil sa torn placa de beton și peste aceasta sa vin cu un țarc gata construit, pe care doar sa îl montez? ( am văzut unul pe la 1200 de lei de aceasta dimensiune ).
Dacă se poate sa primesc detalii de genul : grosimea plăcii de beton, ce materiale as avea nevoie ( câți m de țeava, ce plasa sa folosesc pentru pereti, etc )
As vrea un răspuns cât mai elaborat, având in vedere ca nu știu cum se construiește și ce implica construcția in sine! Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai vrea sa chinui câinele tinandu l în câțiva mp și ăia betonați?

| Hunter231011 explică (pentru suntserios):

Cainele va fi folosit la Vanatoare, însă in timpul in care sunt la munca nu îl pot lasă liber prin curte, mai am si găini si alte animale cu care nu știu cât de prieten o sa fie. Plus ca este la ordinea zilei ca un câine de curte sa aibă si țarc+cușca, practic e "casa" lui

| suntserios a răspuns (pentru Hunter231011):

Faptul ca lumea chinuie cainii si ii tine inchisi in 2mp pe ciment si e la ordinea zile nu inseamna ca e bine

| sierra1 a răspuns:

~țarc pentru un câine...As vrea un răspuns cât mai elaborat, având in vedere ca nu știu cum se construiește~

păi in cazul ăsta - pentru că nu o să inveți online așa ceva - ia legătura cu un meșter și o să te uimească el cu estimarea lucrării.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Gasesti tutoriale pe YouTube.