| PuffyPufosul a întrebat:

Visul meu din totdeauna a fost sa fiu cantareata sau actrita, dar este o fata din clasa mea care spune cu nu am voce, dar ea e la cor si totusi canta fals. Eu nu cant asa de bine dar totusi daca cant un cantec pe Karaoke imi iese bine. Si a spus ca ea ar fi mai buna actrita ca mine dar nu cred pentru ca eu mereu ma prefac prin casa ca sunt actrita si sunt intr-un film si imi iese foarte bine. Pot sa fiu o actrita foarte buna in multe privinte, dar nimeni nu ma icurajeaza spunandu-mi ca sunt foarte buna la acest lucru. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Veziti de visu tau... nu ar trebui sa asculti ce zice lumea, mai ales in Romania. Romanii sunt prosti, invidiosi, si rad de ceva ce un om poate si ei nu pot. Daca e sa o luam asa, eu pot sa zic ca imit vocea anumitor cantereti, cantand in timp ce canta si ei... dar nu stie nimeni de asta si nu as vrea sa stie (vb de cei care stau undeva langa mine). Deci fii increzatoare si nu te lua dupa ce spun romanii. multi sunt prosti si invidiosi

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te ocupi mai mult de invatatura. Suspectez ca esti prea mica ca sa-ti consumi timpul cu asemenea prostii. Daca vrei sa afli daca ai intr-adevar talent, prin clasa a opta du-te la niste cursuri de canto/actorie reale. Acolo vei afla daca merita sa muncesti in domeniul asta. Pana atunci citeste foarte mult, ca sa-ti formezi o ampla cultura absolut indispensabila pentru o actrita.

| myhaelamar86 a răspuns:

Daca prin postul tau ai incercat sa joci un rol de proasta, bravo, ti-a iestit perfect, esti o actrita foarte buna. daca nu ai incercat sa joci nici un rol, e trist, nu vei deveni nici actrita, nici cantareata...nimic.

| bLacKBuTteRfLy_4749 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate colega ta e invidioasa pe talentele tale si vrea sa te descurajeze total? tu trebuie doar sa ai incredere in tine si sa iti continui visul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu: niciodata nu lasa pe nimeni sa iti spuna ca nu poti face ceva. Cei ce spun acest lucru, o spun din cauza ca ei insasi nu sunt in stare sa faca si vor sa te opreasca si pe tine! Deci, incurajarile mele 100%winking

| cristinutza2011 a răspuns:

Ce iti spune istinctul asa fa nu ii asculta pe altii:d noroc

| euuuuuuuuuu_7962 a răspuns:

Trebuie sa crezi in visul tau, dar trebuie sa fii realista.e foarte greu sa devi ce vrei tu.
Asta cred ca isi doreste fiecare fata dar cu timpul te gandesti a ce vrei cu adevarat sa nu visezi cai verzi pe pereti laughing dar daca asta iti doresti cu adevarat si o sa muncesti pentru ati realiza visul ...tot ce e posibil...Bafta!