| KaterinaРомановский a întrebat:

Voi ce metode de protecție aveți împotriva maidanezilor?

Răspuns Câştigător
| 0x11111051 a răspuns:

Treci pe linga ei, ei nu iti fac nimic, daca nu ii ei in seama oO.

Daca ciinele vede ca omul nu ii acorda atentie prea mare, atunci nici el nu sare la el.

Dar mai bine... Ei si le arunci o bucata de piine. El iti multumeste, o ia in dinti, si se duce. Si te lasa in pace.

12 răspunsuri:
| SaBriinaa a răspuns:

Niciuna. Important e sa treci pe langa ei fara sa ii bagi in seama [daca ti-e frica]. Eu una nu am probleme cu cainii maidanezi, nu mi-e frica de ei si nici nu vreau sa le fac rau. Daca nu ai treaba cu ei, nici ei nu au treaba cu tine.

| Wehrmacht a răspuns:

N-am prea vazut maidanezi pe aici.Si cand am vazut erau din grupa aia care se incolaceste in jurul tau si dau din coada.

| Osirius a răspuns:

Talpa groasa la bocanci si/sau cateodata o bata telescopica.

| irbis96 a răspuns:

Protectie? Nu am avut probleme pana acum-ciudat, avand in vedere faptul ca toata lumea se plange de ei. Atata timp cat nu faci nimic ca sa-i enervezi, nu vad de ce te-ar deranja.

| Reigns a răspuns:

Spray paralizant si o tigaie dry cooker.

| xoxolove96 a răspuns:

Nimic. eu nu cred ca daca treci pe langa ei si nu le faci nimic sar pur si simplu. daca se intampla in orice caz nu tipa sau da in ei mai rau faci. incearca sa te relaxezi, nu-i privi in ochi si nu face miscari bruste. gasesti tutoriale pe youtube.

| voineapaula a răspuns:

Spray paralizant.

| GreenBug a răspuns:

Te temi ca s-ar putea sa te intalnesti cu un caine si sa te muste....presupun ca ai vazut stirea cu copilul omorat de caini. sad
Pai,de obicei, cand ma plimb pe afara, incerc sa evit locurile cu gunoaie si caini, si stau mai mult in zonele populate cu multi oameni. Apoi imi iau catelul cu mine la plimbare...din cand in cand, mirosul sau atrege catele sau caini si se mai intampla sa fie cam aiurea metoda.Dar daca vrei poarta pe dedesubtul hainelor ceva mai gros prin care sa nu te doara daca te musca vreodata....sa speram ca nu o sa se intample, sau poti apea mancare de caini care cand te inconjoara sa o arunci pe jos, acestia fiind distrasi de ea. Apoi te faci nevazuta, NU Fu pur si simplu cand te plimmbi fii cu mai multi oameni si nu SINGURAwinking

| The234Wind a răspuns:

Metode de...OMG. Trec pe langa ei, ii ignor, nu ma uit la eilaughing Metode de protectielaughing Iti trebuie metode de protectie impotriva oamenilor, ca aia iti sar la gat fara motiv in fiecare zi.

| KaterinaРомановский explică (pentru The234Wind):

Dar uite aici ce am găsit și parcă-parcă nu aș vrea să ajung în asemenea postură: http://www.youtube.com/watch?v=L1JLzuf7T0A
Dar împotriva oamenilor ce recomanzi? :D

| The234Wind a răspuns (pentru KaterinaРомановский):

Tocmai asta e. N-ai ce face impotriva oamenilor.
Impotriva cainilor sunt o gramada de tampenii care ii ranesc sau ii sacaie, cum ar fi chestiile alea care porduc sunete foarte intalte, habar n-am cum le zice.

Da un om nu te latra inainte sa iti bage un cutit in ceafa.

| The234Wind a răspuns (pentru KaterinaРомановский):

Si ala de pe geam statea si filma chiar in momentu in care au atacat-o? -.-" Asa fac oamenii. Putea sa le arunce niste carne, sa vezi cum erau distrasi. Se luau la bataie intre ei. In loc sa stea sa filmeze tampitu/tampita.
Sau o fi fost la bascau. Cinevva care-i impotriva cainilor o filman smecheria asta.