| mihaela_7115 a întrebat:

Vreau niste pareri urgent!

eu am 2 pisicute si una dintre ele are 5 pui, iar eu imi doresc un labrador dar Tatal meu mi-a zis ca trebuie sa dam pisicile ca sa luam un caine dar imi iubesc mult pisicile dar mai-as dori mult si un caine Deci ce ar trebui sa fac? Dau fundita celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| NarutoSasuke46 a răspuns:

Ei bine e greu de spus ce sa faci. Pisicile sunt dragastoase si iti induiosaza inima,caini se ataseaza de stapan chiar daca stapanul lui e un om rau, caini sunt loiali, iubitori, si te pazesc de orce om. Daca as fi in locul tau as lasa inima sa-ti de raspunsul hotarator si definiti, asa ca in loc sa asculti parerile altora care pot fi complet diferite mai bine lasa inima sa decida ce si cum. Sper ca raspunsul meu sa te ajute.

4 răspunsuri:
| OnnyMady a răspuns:

Depinde ce preferi si iubesti cel mai mult.Nu imi plac pisicile prea mult asa ca eu nu as sta pe ganduri si le-as da, un labrador e foarte iubitor jucaus si mult mai inteligent, dar daca tie iti plac mai mult pisicile si nu poti sa renunti la ele atunci uita de caine pentru ca nu poti sa regreti ceva ce nu ai.Parerea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 4 pisici si un caine si se inteleg perfect. Am avut chiar mai multe, dar n-ai ce face cu atatea... iar 7 sunt cam multe, nu stiu cum de te lasa ai tai sa-i ti. Ai mei zilnic ma pun sa le caut stapan... Eu zic sa faci o intelegere cu tatal tau sa pastrezi doua pisici si sa-ti ia si-un caine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il iei pui, si il obisnuiesti cu pisicile, nu vor fi probleme.

| Cobra56289 a răspuns:

Mai bine păstrezi pisicile decât sa le dai la cineva care nu are grija de ele. Sau ai putea sa dai una sau doua dacă accepta tatăl tău.