| MisSToXiC a întrebat:

Vreau repede reteta de la triramisu fara alcool!? fundita!:*

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

S-a Blocatin Masina de SpalatO nebuna intrain masina de spalatsi nu mai poate sa iasaProast)de ce ai intart cu capulsi vrei sa iesi cu fundul? Priviti: http://www.izzyzone.com/category/funny-video/

| mgtow a răspuns:

Ce are atunci, cola sau fanta?

| BeibiiX a răspuns:

Tiramisu simplu fara alcool

Ingrediente:
10 galbenusuri, 500 g mascarpone, 300 g zahar, 400 g piscoturi, cafea preparata, cacao

Preparare
Se bat cu mixerul gabenusurile si zaharul. Se incorporeaza, treptat, mascarponele si se continua sa se amestece citeva minute. Astfel, crema va deveni mai pufoasa si mai compacta.Se trece fiecare piscot prin cafea si se aseaza pe o tava un rind de aprox. 12 piscoturi, se aseaza crema si inca un rind de piscoturi trecute prin cafea. Se mai aseaza un rind de crema si se presara cacao (cu ajutorul unei strecuratori). Se vor obtine doua rinduri de tiramisu care se introduc la frigider peste noapte. A doua zi crema este solida iar piscoturile sint inmuiate bine si imbibate cu crema.

:*