| Doina_Muntean_1971 a întrebat:

Vreau sa adopt un motan, nu de rasa, insa pe net nu prea gasesc
VA ROOG MULT!
Daca cineva are si doreste sa il dea scrieti-mi mesaj.Eu stau in Deva.

14 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Sa-l adopti...adica te referi cu acte legale? sau doar sa-l primesti asa, simplu?

| Doina_Muntean_1971 explică (pentru sabin89):

Sa il primesc simplu

| sabin89 a răspuns (pentru Doina_Muntean_1971):

Eh, complicat. Trebuie de la cineva de acolo din zona. Prin posta nu poate fi trimis. happy

| Doina_Muntean_1971 explică (pentru sabin89):

Da ce ai?

| Doina_Muntean_1971 explică (pentru Doina_Muntean_1971):

Unde stai

| sabin89 a răspuns (pentru Doina_Muntean_1971):

"Din sfera mea veni cu greu/ Ca sa-ti urmez chemarea..." - glumesc. Nu are rost, stau prea departe de Deva. Mai asteapta, poate apare cineva din apropiere. Apropo, ai citit Luceafarul?

| sabin89 a răspuns (pentru sabin89):

* robotelul nu ma lasa sa mai pun un "i" dupa "veni". E cam agramat robotelul asta. happy

| Doina_Muntean_1971 explică (pentru sabin89):

Nu nu am citit

| sabin89 a răspuns (pentru Doina_Muntean_1971):

E ok. De acolo erau versurile "Din sfera mea...".

| Doina_Muntean_1971 explică (pentru sabin89):

A ok da unde stai?

| sabin89 a răspuns (pentru Doina_Muntean_1971):

Dincolo de graniță. Merita citit Luceafarul. E foarte frumoasa poezia. Poate cea mai frumoasa din toate poeziile romanesti. Ti-o recomand.

| Doina_Muntean_1971 explică (pentru sabin89):

Adica prin sibiu sau

| sabin89 a răspuns (pentru Doina_Muntean_1971):

Dincolo de granita Romaniei; in alta tara. Deci nu putem nicicum sa rezolvam problema motanului (desi am doi disponibili). Ai rabdare ca se va ivi cineva din apropiere. Spor la citit poezia lui Eminescu, de care ziceam. Cand o sa-i intelegi frumusetea, n-o sa te mai intereseze nici motan, nici nimic. happy

| Doina_Muntean_1971 explică (pentru sabin89):

Dada eu nu pot trai fara animale nu imi pasa asa de mult de poezii adica citesc foarte multe dar animalele is pe lovul intai