| MadaTeIntreaba a întrebat:

Vreau sa imi iau un catel si vreau sa o conving pe mama mea sa tin catelul in casa.Cum fac asta?

6 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Roago frumos spune-i ca vei avea mare grija de el etc spune-i ca e foarte dragalas simpatic, zi asa va da un pic de "viata" casei.Eu iti dau un sfat sa nu iti ei caine e mare responsabilitate eu am deja unu dar nu il mai pot da acum am investit bani timp afectiune in el dar e o responsabilitate destul de mare

| MadaTeIntreaba explică (pentru FlorinDiablo):

Pai ce mi-ai recomanda ca eu am papagali si nu pot sa-mi iau pisica.Recomanda-mi ceva te rog mult

| FlorinDiablo a răspuns (pentru MadaTeIntreaba):

Nu stiu i-ati de exemplu un hamster porc de guinea sarpe oposum soarece de laborator dala alb.Cainele e greu de ingrijit ca te trezeste dimineata de vreme trebuie sa il dresezi sa ai grija de el.

| EdiiThxoxo a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa iti cumperi un bichon. Sunt draguti, jucausi si iubareti. Cand se uita la tine nu ai cum sa-i refuzi. ( proprie experienta! ) Probabil mama ta nu mai tine cont de vechile pareri despre catei dupa ce va avea unul. Totusi incearca sa fie un maltez sau bolognez. Sunt mai micuti. Bafta!

| Liviucu a răspuns:

Pana nu cresti si sa fii la casa ta, nu ai sanse sa o convingi. Proprie experienta.

| skif2skif a răspuns:

Nu stiu de unde conceptia asta ca un catel sa stea in lant.intr-o cusca afara prin ploaie.Nu cred ca este o chestie de convingere. Mama ta doar'are un suflet mare'...