| Claudiiiaa a întrebat:

Vreau sa imi iau un pomeranian pitic, stiu ca de obicei costa in jur de 200-300 euro sau poate chiar mai mult, dar vreau sa va intreb daca stiti cumva unde as putea gasi mai ieftin, macar la 200-600 lei...

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Eu zic cel mai bine sa strangi bani si sa-ti iei un pui dintr-o canisa, dar nu una gen premium care creste peste 10rase, ci una care se axeaza pe 1-2 rase. Daca iti cumperi din canisa vei avea garantia ca puiul este sanatos. In canise masculii si femelele care se dau la monta sunt testate/testati de boli care se pot transmite genetic, gen displazia de sold, pe cand un puii cumparat de le cine stie ce "crescator" il poti lua bolnav de dai de 2ori banii pe care i-ai fi dat pe un caine dintr-o canisa si nici nu ai garantia ca puiul este 100% de rasa, pe cand din canisa puiul pleaca cu pedigree-ul(actul care atesta apartenenta la o rasa, mai exact acolo este arborele genealogic al puiului pe 4 generatii deca nu ma insel).
Eu astept de multi ani sa-mi iau un caine de talie medie-mare si am strans bani, mai pun si parintii 200lei si imi iau peste 2 zile un pui de 200e.

2 răspunsuri:
| Claudiiiaa explică:

Dau si funda happy