| z0rel a întrebat:

Vreau sa imi invat cainele la sanie, dar e sa fiu pe sanie(in spatele lui)Am gasit asta pe un link:"Este vital sa traga in timp ce tu te afli in spatele sau.Sunt caini care au probleme in ce priveste acest aspect.Cauza este faptul ca nu sunt obisnuiti sa aiba stapanul in spatele lor(mai ales cainii care au fost dresati pentru mersul la pas). Daca ai astfel de probleme, sunt o varietate de metode pentru a le rezolva".dar nu spune metodele.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| GioglovanA a răspuns:

Boxerul e puternic, insa depinde de cum se va descurca cu zapada, nu prea este adaptat la iarna insa mai mult ca sigur o sa se descurce.Numai sa nu il supra-fortezi ca nu o sa mai faca asta nici in ruptul capului.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E destul de greu sa il inveti asa, mai bine invatal sa fie bun cu tine.

| z0rel explică:

Am si eu boxer.are 9 luni e obisnuit sa traga greitati, nu l am invatat comanda pas

| GioglovanA a răspuns (pentru z0rel):

Boxerul e puternic, insa depinde de cum se va descurca cu zapada, nu prea este adaptat la iarna insa mai mult ca sigur o sa se descurce.Numai sa nu il supra-fortezi ca nu o sa mai faca asta nici in ruptul capului.

| GioglovanA a răspuns:

Ce caine ai? Ce varsta are? L-ai dresat pentru mersul la pas?