| bogdiy a întrebat:

Vreau sa ma apuc de pescuit. cate lansete imi recomandati de inceput si ce accesori de pescuit sa-mi iau de inceput?

4 răspunsuri:
| alexblack00 a răspuns:

Cumparati frate o undita buna din carbon cativa metrii de fir de vreo 8 cateva carlige momeala si ai plecat la pescuit si ia-ti de rezerva ac si fir in caz ca tii se rup succes... daca iti facii instalatia de acasa cum trebuie nu o sa ai probleme

| Bianca555 a răspuns:

1)Undita
2)Momeala
3)Galeata (unde sa pui pesti)

| pisihabarnuare a răspuns:

Prima oara se incepe cu undita! legi o ata de pescuit de vreo 5-6m si pui un carlig cu un viermus sau doi- depinde de peste- si preferabil ar fi sa nu pescuiesti pe la balarii ca ti se agata carligul

| valibrasov a răspuns:

Cei de la www.fishmag.ro te pot consilia in privinta pescuitului