Întrebare recomandată | bogdiy a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar hamster ce ziceti sa-mi cumpar 2 sau 1?

11 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Daca n-ai experienta cu ei, ar fi bine sa-ti iei doar unul. Daca te descurci mai ia unul ca sa nu se simta singur :*

| maria89nic a răspuns:

Hamsterul sirian (care este mai mare) sta NUMAI singur.
Ceilalti poti fi pusi in cusca cu altii dar DOAR din rasa lui.

| Ove a răspuns:

2 sa nu se plictiseascahappy

Mersi!

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Cumpara-ti doar unul.O seara frumoasa sa ai

| DianaDiaa a răspuns:

Daca e sirian trebuie decat 1, daca sunt mici poti lua chiar mai multi.eu am campbell si e baiat. nu stiu daca la pitici trebuie 2 thinking

| DianaDiaa a răspuns:

Am uitat. nu poti lua pe parcurs, stiu ca nu se inteleg daca sunt straini.

| PiinkSmiile a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-ti cumperi doar 1 hamster.E cam greu sa ai grija de un animal. Cere multa responsabilite.Trebuie sa te gandesti ca ii trebuie atentie, mancare, miscare, o cusca etc.Adica daca chiar vrei sa ai grija de el, trebuie sa te gandesti c-ai nevoie de cativa banuti + loc.
In mai putine cuvinte este o RESPONSABILITATE MARE! sad Daca crezi ca esti pregatit de toate astea, cumparati un hamester.Doar UNUL! Mai tarziu vei vedea daca vrei sa-ti mai cumperi inca unul happy

| xCascavaalProblemex a răspuns:

2 ca sa nu se plictiseasca sungur happy

| Serban_Alexandra_1997 a răspuns:

Mai bine 1

| Bluegreyeyes a răspuns:

E mai bine 1, poate la 2 nimeresti mascul si femela, cum am patit-o si eu, si intr-o seara mi-au facut multi pui, doar ca trebuie sa ai grija de el sau ei, daca iei doar unul sau 2, cum vrei, bafta

| papusica2013 a răspuns:

Depinde ce rasa vrei sa-ti iei, daca iei hamster pitic trebuie sa iti iei doi, dar daca iti iei un hamster sirian, ei stau singuri. Sper ca te.am ajutat. happy