| mikutzzza1000 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un animalut de casa si nu stiu ce sa aleg intre o pisica sau un catel(eu ii vreau pe amandoi dar nu se poate). Voi ce ati alege?

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Un catel. happy

| anad a răspuns:

In apartament mai bine pisica; la curte, categoric un catel!

| Lorelai a răspuns:

Un catel de talie mica, cum ar fi bichon maltez sau yorksire terrier pentru ca sunt mai usor de ingrijit, dupa parerea mea.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Diferenta majora este aceea ca, pisica nu trebuie scoasa si plimbata ca sa isi faca nevoile!
Este deci si o chestie de timp si responsabilitate/disponibilitate, mai mare!

| lays a răspuns:

Pai e mai bine sa alegi pisica pentru ca nu are un miros urat ca si cateii(oricat i-ai spala tot miros)dar isi ascute ghearele pe unde poate.si amandoi lasa mult par.deci.straight face(eu am avut si caine si pisica, si in continuare prefer pisica)big grin

| matt25 a răspuns:

Pisica este foarte indepedenta si nu vei gasi niciodata la o pisica afectiunea pe care ti-o poate acorda un caine. :-) Intr-adevar, in ceea ce priveste nevoile, de pisici nu ai niciun fel de treaba, de caine trebuie sa ai grija cateva luni, dupa invata si trebuie scos afara. Eu votez pentru caine. :-)

| claudiea79 a răspuns:

Eu zic sa iti iei pisica sint cuminti si nu fac mult mizerie. am avut o pisica nici nu stiam ca este in casa. am avut un ciine era asa rau latra tot timpul. facea mizerie in casa latra noaptea; musca si pe noi care l-am luat de mic. nu mai puteam sa stam in casa. mai bine iti iei pisica.

| SummerSmile97 a răspuns:

Pisicalove struck

e foarte draguta si dragastoasa si e mai usor de ingrijit decat un catel big grinbig grin

dar si catei sunt mumosiwinking

| danutza45 a răspuns:

Catelbig grin :X

| Myruna_1378 a răspuns:

Pai as alege catel un shitzu chiar asa se scrie am si eu unul de 1 an si ceva si nu l-am auzit sa latre decat in somnlaughing pentru ca asa e rasa lor nu musca nu latra chestii cand l-am luat facea prin casa dar intr-o zi l-am invatat cum sa faca pe balcon pe pemparslaughing dar acum, la un an nu mai vrea deloc sa faca pe balcon si daca ma scol eu la 10 el se tine pana atunci. intra pe google si scrie shitzu daca te intereseazawinking

| Angel_5977 a răspuns:

Pisica:X

| bebytzza_9352 a răspuns:

Un cutu mic si zapacit:X:X:X:X

si pisicile sunt frumoase dar mie imi plac doar cand sunt micibig grin