Întrebare recomandată | konon a întrebat:

Vreau sa stiu cate mese ii pot da unui amstaff de 6 luni, spun asta ca face mofturi. si in ce gramaj? si spuneti feluri de mancare buna pentru dezvoltare. funda

3 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Avand 6 luni ar trebui sa aiba 3 mese pe zi. Deja e cazul sa-l obisnuiesti cu un program. Gramajul difera in functie de animal. Mai ales daca face mofturi. Banuiesc ca nu prea mananca nu?
Incearca si vezi cat mananca. Nu trebuie sa fie nici mult. Nu umple castronelul cu varf.
Ca mancare poti sa-i dai hrana umeda (Hills, Applaws, Royal Canin, Belcando) si uscata. Pe cea uscata las-o tot timpul pe jos. Dar cel mai sanatos este sa-i dai orez cu carne de pui.

| Green66 a răspuns:

Întreabă un medic veterinar, el ar fi cel mai în masură să-ți dea astfel de sfaturi.

| Sergiu_Yoana_1991 a răspuns:

Intra pe amstaff forum gasesti acolo tot ce vrei