| PsyhoChild a întrebat:

Vreau si eu sa privesc niste anime de actiune cu supernatural, gen cu super puteri.
Deja vazut:
Pandora Hearts
Fairy Tail
TokyoGhoul
Boku no hero academia ambele sezoane
Naruto shippuden
blood c
soul eater
Full metal alchemist ambele serii
Hell Girl
Dead Man WOnderLand
Attack on titan ambele sezoane
Berserk
Shingeki no bahamut virgin soul
Comet Lucifer
Bleach
One Piece
Akame Ga Kill
Code breaker
Claymore
Si lista poate continua... Vreau sa vad mai multe anime asa ca nu va opriti la doar 1 exemplu.

Răspuns Câştigător
| Hill_Ştăfi_2001 a răspuns:

One punch man
DanMachi... Familia Myth si sword oratoria ( au o o legatura)
Devil Survivor 2 The Animation
Divine Gate
Gakusen Toshi Asterisk sez. 1 si 2
Kabaneri of the Iron Fortress
Kakumeiki Valvrave sez. 1 si 2
Kiseijuu: Sei no Kakuritsu (Parasyte)
Nanatsu no Taizai
Noragami si Noragami Aragoto
Owari no Seraph si Owari no Seraph: Nagoya Kessen-hen

Rakudai Kishi no Cavalry
Seirei Tsukai no Blade Dance
Saijaku Muhai no Bahamut
Shinmai Maou no Testament

| PsyhoChild explică (pentru Hill_Ştăfi_2001):

In legatura cu danmachi...ai linkuri de la toate cele 3 serii si poti sa-mi spui ordinea in care sa le vad? am vazut danmachi deja.

| Hill_Ştăfi_2001 a răspuns (pentru PsyhoChild):

Danmachi nu are 3 serii, poate te referi la ova? prima data te uiti la DanMachi... Familia Myth dupa la ova Dar nu cred ca e nevoie ( parerea mea ) si dupa Sword Oratoria

4 răspunsuri:
| Sader a răspuns:

Hunter X Hunter/Danmachi/Sword Art Online/Full Metal Alchemist/Blue Exorcist.

Nu ti-am dat multe fiindca ma gandeam sa ti le dau pe cele mai bune.
Hunter X Hunter -> ti-l recomand, este un anime bun cu o poveste interesanta si luptele o sa le privesti cu sufletul la gura.
Sword Art Online -> daca te-ai gandit vreodata cum ar fi daca ai intra intr-un joc video atunci asta e un anime pentru tine. In el e vorba despre niste oameni ce au ramas prinsi intr-un joc mmorpg si trebuie sa il termine pentru a reveni in lumea reala. Este un anime pe care il ador si m-am uitat la ambele sezoane de cateva ori, ti-l recomand cu incredere.
Blue Exorcist -> este un anime despre fiul satanei...deci este supernatural si are superputeri/lupte ok. Este un anime bun dar nu e genul meu, dar acesta se potriveste cel mai bine cererii tale.
Danmachi-> Un anime bun, are o actiune si o poveste buna. Seamana cu SAO.
Full Metal Alchemist -> Un anime genial dupa mine, povestea nu se compara cu a altor anime iar actiunea si intamplarile sunt extraordinare. Ti-l recomand cu mare incredere, daca iti place poti incerca si Full Metal Alchemist:Brotherhood.

Nu ti-am dat multe anime dar ti le-am descris si sper ca o sa te uiti la ele sau macar sa le incerci.

| PsyhoChild explică (pentru Sader):

Le-am vazut pe toate in afara de danmachi. xD