| anonim_4396 a întrebat:

Vreu sa fac o piniata, dar mai faina.cum?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Umpli un balon cu multe bomboane si apoi il agati cu o sfoara groasa de o creanga daca esti afara daca nu il agati de strasina

| Demise a răspuns:

Iti faci un model pe hartie, mie imi place modelul de stea cu cateva ate la capat. dupa ce ai facut modelul pui pe un carton sau o alta hartie sau pe un material care se rupe usor. transferi modelul de pe hartie pe material, carton sau hartie si mai faci inca un model si pentru cealalta jumatate. lipesti sau cosi o jumatate de cealalta(le suprapui) si lasi o gaura pe unde pui bomboanele. dupa ce ai pus bomboanele cosi sau lipesti gaura si colorezi piniata sau o pictezi cu ce culori vrei tu. (eu am facut-o cu linii multicolore). sa spun sincer, mie mi-a placut piniata mea.