| Mynu a întrebat:

Westie sau yorkshire terrier? Care e mai atasat, mai jucaus si mai ascultator? Care ar fi pretul acestor caini?(pui)

Răspuns Câştigător
| Parisblue a răspuns:

Păi westie costă cam 700-850 de ron. yorkshire terrier costă cam intre 1. 000-1. 200 de ron. westie este un bun caine de paza, îi place sa se joace cu mingea(sunt parteneri de joaca extraordinari pentru copii)Stres cauzat dacă este lăsat singur: scăzut
Protecție personală: ridicată
Compatibilitate pe post de câine de pază: medie
Tendință de lătrat: medie
Nivel de agresivitate: mediu, dar yorkshierul' cred ca este mai greu de intretinut, necesita mai multa atentie, trebuie periat in fiecare zi, spalat o data pe luna. aa si westie sunt caractere obraznice, increzatoare si afective. DAR aman2 cainii sunt foarte atasati de oameni! sper ca ti-am fost de folos!

5 răspunsuri:
| Barbie331 a răspuns:

Imi place enorm de mult yorkshire terrier, dar si weatie. Mai mult terrier. Uite cauta pe acest site ca sunt preturi foarte mici la catelusi:http://www.aaz.ro/......ire-Terrie

Sper sa te ajute, imi dai mie fundita, plz?

| UNfriendLY a răspuns:

Westie

| laracroft a răspuns:

Ambele rase sunt inrudite, fiind terrieri amandoi, au spiritul de vanatoare foarte dezvoltat.
Vara aceasta am trait o experienta foarte frumoasa alaturi de un pui de Westie, care din pacate a parasit aceasta lume mult prea devreme.
Westie sunt caini foarte vigilenti si demni, nu stiu daca ai vazut vreodata un westie plimbandu-se pe strada, dar pot sa iti spun ca sunt foarte siguri pe sine, nu acorda atentie altor caini, sunt mici printi.
Au o protectie de sine foarte ridicata:am ramas uimita vazand cum puiul meu de doar 2 luni a reusit sa alunge cainii adulti.
Sunt foarte jucausi, acesta este cuvantul care ii defineste.
Westie este o rasa foarte deosebita, si acum, dupa plecarea puiului, raman tot cu dorinta de a avea un Westie.
Iti recomand aceasta rasa cu cele mai bune sentimente purtate lor!

| Abcfunny a răspuns:

Yorkshire terrier dar e scump

| Pufu a răspuns:

HEy! Eu mi-am luat un yorkie toy, e fetita. O am de 2 saptamani si e tare dulce si frumoasa.Insa am observat ca e foarte sensibila, poate si pentru ca este asa mica, am cantarit`o si are 640 de grame.Am luat`o din timisoara de la piata unde mi-a cerut 300 de euro pe ea insa am negociat si a mai lasat din pret.Merita,este tare jucausa, te atasezi imediat de ea.Pe strada tot timpul sunt oprita de persoane pe care nici macar nu le cunosc pentru a ma intreba ce rasa e. Dupa parerea mea, daca iti plac animalele, in special catelusii mici merita sa iti iei un yorkie(Westie este mai mare). Succes in gasirea cainelui pe placul tau!:*