| quake a întrebat:

Ziceti-mi si mie o rasa de iepuri jucausa frumoasa dar si pentru apartament

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

Eu nu as alege un iepure la apartament,miros foarte urat,lasa mult par chiar daca eu am avut o rasa cu par scurt,aceiasi greaseala am facut-o si eu,mai mult ne chinuiam amandoua,rodea tot ce apuca,mi-a ros incarcatorul original de la tel.,tot ce apuca,cabluri de la prelungitoare,m-am bucurat ca nu s-a curentat! Se vedea dupa ea ca nu e in largul ei,eram foarte trista cand o vedeam asa,acum este bine merci la tara,cu ceilalti iepuri,alearga prin iarba si noaptea se culca in cusca(are tarc special),nu-ti recomand DELOC daca stai la apartament! intr-adevar,sunt foarte frumosi si draguti dar nu te lua dupa aceste aspecte,nu fa aceiasi greseala ca si mine! este mai greu de ingrijit decat un caine si nu-ti exagerez cu nimic,stiu,tot nu o sa renunti la aceasta idee,asa eram si eu pana nu am trecut prin aceasta experienta!
daca chiar vrei,poti incerca rasa cap de leu,trebuie periata zilnic de doua ori,angora nu-ti recomand, daca un cap de leu lasa atata par darmite un angora! Parerea mea este ca un iepure nu se potriveste la apartament, sa ne spui cum te-ai decis!winking

4 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Cd o sa faca iepurele pipi in apartament o sa pleci tu de acasa Incearca altceva

| TrixLove a răspuns:

Iepurii in general nu's pentru apartament,. Miros urat ( excrementele si chiar si ei ), distrug, sar si altele. EU am avut unu care cica era pentru apartament si putea intr-un hal, distrugea totul si a devenit...huge. Si l-am luat de la unu care zicea ca e de rasa ( nu mai stiu cum se numea... ceva cu C ) si ca e special pentru apartament. SI intr-adevar asa scria si pe net " iepure de apartament". deci mai bine nu risca. o sa-ti para rau. eu l-amd at si eram atasata si mi-a pparut rau.
Funda?

| Tymycy a răspuns:

Iepure cu cap de leu. Nu cresc mari, sunt foarte jucausi. De obicei iepurasii traiesc in jur de 5-9 ani si aceasta rasa creste cam la 1, 2-1, 5 kg. Iti sigerez sa cumperi unu cand ii pui ca dupa aia nu il/o mai poti dresa asa usor. Funda?happy

| Deeutza_9997 a răspuns:

Pai una ff simpatica este:thuringer