| alexandra410 a întrebat:

2 persoane pot sa stea la camin (intr-o camera de 2 persoane), acestea fiind la facultati diferite dar, din cadrul aceleiasi Universități?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Depinde de regulamentul de cazare al universitatii. Dar daca ambele persoane au prins loc in camin de 2 exista sanse. Ideal ar fi sa mergeti sa vorbiti cu cei din comisie (trebuie sa fie si un student membru in comisie) sie i pot sa va spuna ce trebuie sa faceti.

Strategiile pe care le vad eu ar fi cam asa:
1. Fiecare sa faca cerere la facultate incat ca cei din comisia de cazare sa stie sa faca mutarea.
2. Daca nu e posibil puteti vorbi cu colegele care v-au fost alocate sa se mute impreuna ca sa va lase pe voi doua in aceiasi camera. Acolo na, e cu risc ca nu le obliga nimeni.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, numa că din câte știu trebuie să depui cerere că vrei să stai c-o anumită persoană în cameră. totodată, trebuie ca ambele persoane să fie admise în acel cămin din partea facultății (De exemplu noi în TM la litere putem sta doar în 3 cămine din 5 sau așa ceva)

| alexandra410 explică (pentru Adry05):

Multumesc foarte mult!