| EUSIATIT a întrebat:

Acea carte care se distribuie astazi cu Jurnalul National .cu anul 2012...credeti ca va veni sfirsitul?/? pareri eventual daca ati luat cartea va spuneti parerea. miine ca sa aveti timp sa o studiati .eu nu. mi-e frica.//voi?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Intotdeauna oamenii s-au temut ca vom sfarsi in conditii groaznice...de ce?
Pentru ca stim ca n-am respectat acest "camin" care ne-a fost oferit... exploatand fara mila rezervele Pamnatului si poluand natura...In ceea ce priveste profetia cu anul 2012...sincer nu cred ca stie cineva cand si daca va veni sfarsitul lumii...Pana la urma tot noi, oamenii, ne vom gasi sfarsitul in dorinta de a fii dumnezei, creand copii in eprupeta, care sa devina proprii nostri dusmani...Nu credeti ca meritam o lectie? Dumnezeu nu ne-a creat pentru a ne distruge apoi... Din totala neascultare vom primi ceea ce cautam...RAUL! Si nu trebuie sa-ti fie frica... daca nu faci rau si iubesti oamenii, n-are de ce sa-ti fie frica... Dumnezeu a promis ca vom fi salvati daca nu facem rau semenilor nostri...si sti ce-nseamna a face rau... Poti citi cartea daca esti curios... dar cred ca mayasii n-au terminat acel calendar...

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Crezi ca stie cineva cu adevarat cand va veni sfarsitul lumii sau daca va veni?

| Jonsdottir a răspuns:

Crezi ca daca va fi sfarsitul lumii in 2012 s-a mediatiza atat?!
Sfarsitul lumii vine cand are el chef, nu cand au mayashii chefwinking

| xibalba a răspuns:

Nu cred ca e programat sfarsitul lumii. Cred ca sfarsitul lumii va fi atunci cand nu ne mai suporta planeta, sau cand Terra isi va schimba atat de mult aspectul, clima, etc, astfel incat conditiile de viata sa nu mai fie prielnice pentru viata umana.

| sergiu2525 a răspuns:

Cartea apare azi sau miercuri... eu o citesc nu mi-e frica. oricum mersi ca mi-ai zis de obicei nu ma interesau cartile de la jurnalul

lolita
| lolita a răspuns:

S-a mai zis ca vine sfarsitul lumii si in alti ani, si dupa cum observam nu s-a implinit profetia. Eu cred ca este vorba doar de marketing, au facut si un film cu titlul "2012", este fain, nu am ce sa zic, dar totusi sa bage spaima in oameni nu mi se pare normal. Presupunand prin absurd ca ar veni sfarsitul oricum nu am avea nici o scapare, de ce sa ne alarmama, murim si gata.