Bula
| Bula a întrebat:

Acest site functioneaza automat, sau manual?
Am postat o intrebare (de IQ) la orele 21.23, a disparut si nu s-a regasit nici la "Raspunde primul" ("Nu sunt intrebari cu 0 raspunsuri"), dar nici pe prima pagina, de intrare a TPU!
Intrebarea a aparut in final pe prima pagina, la ora 21.57, avand afisat: "Trimisa acum 31 minute ( 1 raspuns)".
Intre postare si afisarea intrebarii pe prima pagina TPU, in realitate, au trecut cca 34 minute!
Curios, dar intre timp la "Intrebarile mele", cu 5 minute dupa postare, a aparut deja un raspuns!
Ce se intampla? Sau asa se ajunge Nr.1 pe TPU?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Probabil nu merge asa bine serverul, intra prea multi, nu se updateaza imediat...si mie mi se intampla de fiecare data.

8 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu este prima data cand se intampla. Doar nu crezi serios ca cineva de la TPU doreste sa te faulteze? Eu am pierdut definitiv cateva raspunsuri si... Site-ul a fost cu probleme. Se lucreaza la el. Daca ai probleme iti recomand sa ii scrii direct Ralucai.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Apropo cand am raspuns eu nu mai era nici un raspuns afisat, iar acum ca m-am uitat sunt alte 4 raspunsuri... inainte de cel pe care l-am postat eu. Nu stiu daca este din cauza ca serverul are probleme, sau din cauza ca am raspuns toti odata. De catva timp site-ul stiu ca are probleme. Sa speram ca se va repara... Sunt curioasa cand se posteaza raspunsul meu de data asta. Ar trebui sa fie chiar sub celalalt raspuns dat de mine.

| andreutz a răspuns:

Na cine vorbeste, marele specialist in tehnologie care le stie pe toate...pe asta nu o mai stii? aglomeratie la server, scurt si la obiect... dar tu chiar esti obsedat sa ajungi nr 1? omule, mai cumpara-ti o viata daca pe asta o traiesti degeaba! am vazut ca mai mereu esti frustrat ca nu se puncteaza cum trebuie, ca nu ti se voteaza raspunsurile, ba dispar si apar intrebarile tale de parca altcineva n-ar avea mai bun de facut decat sa te depuncteze pe tine...asa cum altii sunt materialisti in viata reala si nu pot trai fara bani, asa si tu: fara punctele alea amarate esti mort...nu poti trai fara ele...incep sa cred ca tu ai orgasm cand primesti 1 punct sau 2.nu e o gluma, dar iti dau voie sa razi...nu esti singurul care a observat eroarea asta la site, dar cei mai multi dintre noi si-au dat seama despre ce este vorba si au asteptat sa isi revina site-ul... daca esti asa destept si nu iti convine, du-te si plateste un server bun de 3500 de dolari pe luna si intretine tu site-ul...eu ti-am mai raspuns odata si repet, poate nu ai vazut... daca vrei, iti dau punctele mele... poate mai cresti o jumatate de pozitie in top...imi pare rau ca n-am asa multe puncte ca sa te pot satisface, nu sunt asa destept ca tine...in mod normal, nu mi-as fi batut capul cu tine sa ma cobor la nivelul tau...de obicei ignor prostia, dar tu chiar le intreci pe toate! este chiar "URLATOR" la cer ca altii nu vad cum faci tu punctele alea(averea ta) : oare ce e mai usor? sa te chinui cat de cat sa dai un raspuns folositor celui care intreaba, si daca ti-l considera castigator sa primesti 100 de puncte sau...metoda ta, dai primul raspuns la 2 intrebari si gata...tot 100 de puncte ai luat! oare chiar nu vede nimeni ce raspunsuri dai tu la majoritatea intrebarilor? sunt total aiurea si cat se poate de generalizate, doar asa ca sa fie date...nu are rost sa dau exemple... e de ajuns sa se uite cineva pe lista ta si isi pune mainile in cap! pe mine ma doare mintea cand le citesc...si stau si ma gandesc, oare ce crede saracul om care a pus intrebarea? "ce site aiurea...ma iau la misto astia pe aici...mda" si close...gata.nu mai intra saracul plictisit de cei ca tine...chiar voiam sa ii trimit un mesaj ralucai, sa ii spun de faza cu punctele...sunt prea multe puncte acordata pentru "intaietate", nu se mai ia in calcul calitatea raspunsurilor...nu voiam sa ii dau si nume, dar tu ai fortat nota...crede-ma ca nu sunt invidios apropo...as fi putut sa fac si eu ca tine, am avantajul ca in ultima vreme toata ziua stau acasa (pentru ca nu mai lucrez), in fata calculatorului si ma plictisesc... dar pentru ce? lasand la o parte raspunsurile tale retardate (nu stupide!) de la tehnologie, gen "cauta pe google", cum naiba poti sa ii spui unei persoane care are suflu sistolic ca jogging-ul este un medicament perfect? nesabuitule, am si eu afectiunea asta...cred am fost la control la peste 10 medici pentru a ma asigura ca nu e grav, dar toti mi-au recomandat sa nu mai fac sport (nici macar la scoala!)...se pare insa ca tu esti mai destept ca ei...pai daca tu mi-ai spune asta si ai fi in fata mea, te-as calca cu tancul! tu te joci cu viata omului? in fine, asta e doar un exemplu din multitudinea de tampenii care le-ai scris aici...chiar nu ma intereseaza cine o sa ma judece pentru cuvintele mele, ca nu m-am exprimat suficient de elegant sau pentru faptul ca discutia asta ar fi trebuit purtata pe privat...asta e parerea mea si nu mi-o poate schimba nimeni... tare sunt curios daca este macar o persoana care este de acord cu mine... daca incomodeaza pe cineva prezenta mea pe site-ul asta, e de ajuns sa imi spuna (chiar si pe privat) si are cuvantul meu ca eu nu mai calc aici...nu pierd si nu castig nimic...multa bafta la acumulat puncte in continuare!

Bula
| Bula explică:

Probleme sunt doua:
1. De ce nu apar intrebarile, sincronizate, din moment ce sunt aprobate
2. Cum se face ca, intrebarea apare pe site dupa 30 minute, dar are deja un raspuns? Si nici timpii (cronometrati de mine) nu coincid cu cea afisata!
Suplimentar, acum cand dau aceste detalii, pe prima pagina este afisat tot "0 raspunsuri", dar trei persoane, d-inaintea mea, au raspuns deja!
Peste 1-2 zile voi da si raspunsul corect la intrebarea "IQ", daca pana atunci nu-l primesc.winking

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu inteleg ce aluzie faci..., eu vazut intrebarea si am raspuns!
A fost tot timpul afisata. dupa ce a fost postata!
Chiar eram curioasa sa vad raspunsul corect, daca raspunsul meu e nefolositor si stupid!

carla
| carla a răspuns:

Pc mind, daca ti se pare ca este ceva in neregula, scrie-i Ralucai (admin) de la TPU. Sigur nimeni nu vrea sa te saboteze in vreun fel si sincer nu conteaza cate puncte are fiecare, ci ca incercam sa ajutam.

| raMLesS a răspuns:

De ceva timp mai face figuri bo$$

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am vazut intrebarea acum cateva minute, nici eu nu pot vizualiza intrebarile mele decat dupa cateva zeci de minute, probabil sunt prea multi utilizatori, aveti rabdare.