| anonim_4396 a întrebat:

Acum cv timp am cumparat o unitate de calc de la un baiat si cand l am sunat sa intreb daca o mai vine l am intrebat si daca are driverele de la placa video si sunet si mi a spus ca Nu.am cumparato si dupa cv timp am formtat calc si acum nu gasesc driver pentru placa de sunet pentru ca nu stiu care e bun si care nu pentru ca nu le am cu calc. am tot citit peste tot despre Everest si Aida am incercat cu Aida dar imi arata acolo la Sound. no detected. m am uitat si pe placa de baza sa vad de care e si nimic.va rog mult ajuta ti ma k e rau fara sonor.id pentru cine chiar se pricepe...kpk.kapak.

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Ti-am raspuns la cealalta postare.

| 211wasgnij a răspuns:

Pentru ce exista service-uri de calculatoare? Te duci cu unitatea la ei si-ti pun driverele necesara sub 50 de lei pe un stick de memorie sau un cd/dvd. Daca ai documentele cu partea hardware a pc-ului nu mai e nevoie sa transporti atata greutate dupa tine ci doar le prezinti pe acestea lor.