| Gabigdjck a întrebat:

Acum o lună mi-a intrat un spin in deget și după o săptămână am scos zic eu tot ce era acolo și a ieșit o zeamă roz acum mă doare când ating degetul pe undeva Saul când îl ating ce pot face

2 răspunsuri:
| Terez a răspuns:

O saptamana a stat spinul acolo si ai facut infectie.
Nu ar fi rau sa treci pe la medic. Sau... pune unguent cu tetraciclina cum ti s-a zis mai sus.

| Wwmimi112 a răspuns:

Daca pare infectat, pulseaza sau simti ca e fierbinte curta zona si pune niste tetraciclina, este crema cu antibiotic. Repeta cateva zile si nu mai deranja zona. Daca inca mai este ceva acolo va fi oarecum respins de corp si mai usor de inepartat. Daca tor insisti poti face mai rau cu tot felul de microbi si nici nu se poate vindeca in caz ca ai scos tot. Dar daca zici ca s-a intamplat acum o luna si nu functioneaza cu antibiotic mergi la un doctor daca persista